Autoilua jo vuodesta 1981!

Aikataulut Urpolan Liikenne Ky

Seinäjoki - Vaasa - Seinäjoki (5)

Seinäjoki - Vaasa

 Koulp Koulp  Koulp  
Seinäjoki Matkakeskus  6:157:45  14:00
Marttilan kouluIIn. 14:05 
Ylistaro ras thn. 6:33n. 8:03 n. 14:25
Ylistaro MhII14:35 
Orisberg thn. 6:38 n. 8:08n. 14:40 
Isokyrö Mh6:458:1515:00 
Tervajoentie 342 n. 6:49n. 8:19n. 15:07 
Tervajoki Mh In. 15:10 
Vähäkyrö kirkko I15:25 
Vanha-Vaasa In. 15:45 
Laihia ras th 7:058:35 
Helsingbyn. 7:14 n. 8:44 
Vaasa Matkakeskus7:30 9:00 15:55 

Vaasa - Seinäjoki

  Koulp (6   Koulp     Koulp (6) 
Vaasa Matkakeskus 7:459:15 16:45 
Helsingbyn. 8:00 n. 17:00 
Laihia Mh 8:1017:10 
Vanha- Vaasan. 9:23 
Vähäkyrö9:45 
Tervajoki Mhn. 9:51 
Tervajoentie 342n. 8:20 n. 9:54 n. 17:20 
Isokyrö Mh8:30 10:05 17:25 
Orisberg thn. 8:38 n. 10:14 n. 17:33 
Ylistaro Mh I10:20 I
Ylistaro ras th n. 8:47 n. 10:24 n. 17:42 
Halkosaari n. 8:58n. 10:35 n. 17:53 
Seinäjoki Matkakeskus9:05 10:50 18:05 

Merkkien selitykset:

5 = Markkinaehtoinen reittiliikennevuoro! Seutu-, kaupunki- ja työmatkaliput eivät käy maksuvälineenä näissä vuoroissa!
Koulp = maanantaista perjantaihin
I = ei käy paikkakunnalla 
6 = Vaasasta lähtiessä  ja Vaasaan mennessä ajetaan moottoritietä!

Jalasjärvi - Vaasa - Jalasjärvi

 JALASJÄRVI -VAASA VAASA - JALASJÄRVI
   M-P+M-P+M-P+
Jalasjärvi6:158:05Vaasa Matkakeskus 16:15 
Jalasjärvi KirkkoIn. 8:05Vaasanpuistikko   n. 16:17
Sikakylä thn. 6:16 n. 8:07 Koulukatu 51 /52 n. 16:19
Metsola  n. 6:20 n. 8:11 Keskussairaala  n. 16:20
 Kenkätehdasn. 6:21 n. 8:13 Korkeamäki n. 16:23 
Pellavakutomo n. 6:24  n. 8:15Lentokentäntie n. 16:30 
Opas vt 3 n. 6:29 Helsingbyn. 16:36 
 Opas vanhatien. 8:20 Hulmi n. 16:41 
Luopa  n. 6:31  n. 8:24 Laihia MH16:50 
Myllykylä th n. 6:32 n. 8:26 Perälä n. 16:55 
Kurikan am. opp. lait.  n. 6:37 n. 8:32Jakkula vt 3 n. 16:57 
Kurikka tori 6:408:40 Kylänpää  n. 17:01 
Tuulikello n. 6:43  n. 8:43Jokikylä 17:10 
 Panttilan. 6:45 n. 8:45 Jokiperä n. 17:15 
Lasipajan th n. 6:48  n. 8:48Tainuskylä th n. 17:16 
 Koskenkorva S-Market 6:50Huissi Yrjänäinen n. 17:22 
Vaasantie 494  I8:52 Kauppilantie 320   n. 17:27
E-P:n opisto th n. 6:54  IIlmajoki kirkko  n. 17:30
Huissi pikavuoropysäkki  n. 8:56 Ilmajoki-opisto   n. 17:31
Ilmajoki kirkko n. 6:57 IIlmajoki MH  17:45 
Ilmajoki-opisto n.6:58  ISeAMK Maatalous n. 17:50 
Ilmajoki MH  7:05 E-P:nopisto thn. 17:50 
Kauppilantie 320 n. 7:10  IKoskenkorva S-Market n. 17:53 
Huissi Yrjänäinen  7:15 ILasipajantie  n. 17:55 
Tainuskylä th n. 7:24 n. 9:02 Panttila  n. 17:58 
Jokiperä n. 7:26 n. 9:03 Tuulikello n. 18:00 
Jokikylä 7:35  9:10Kurikka tori 18:10 
Kylänpää 7:40 n. 9:15 Kurikan am. opp.lait. n. 18:11 
Jakkula vt 3  n. 7:44n. 9:19 Myllykylä n. 18:17 
Perälä n. 7:47 n.9:22 Luopa n. 18:18 
Laihia MH 8:00 9:30 Opas vanhatie  n. 18:22 
Hulmi n. 8:03 n. 9:33 Pellavakutomo n. 18:28 
Helsingbyn. 8:09  n. 9:39Kenkätehdas n. 18:30 
Lentokentäntie   n. 8:14 n. 9:44Metsola  n. 18:32 
Korkeamäki  n. 8:22 n. 9:51Seinäjoen th n. 18:34
Keskussairaala n. 8:26 n. 9:54 JAKK  n. 18:34 
Koulukatu 51/52  n. 8:28n. 9:55 Sikakylä th  n. 18:38
Vaasanpuistikko n. 8:30  n. 9:57Jalasjärvi Mh n. 18:44 
Vaasa Matkakeskus 8:35  10:00 Jaslasjärvi18:45 

Merkkien selitykset:

M-P  = maanantaista - perjantaihin
+ = kouluvuoden aikana
I = ei käy paikkakunnalla

Isojoki - Kauhajoki - Isojoki

 KoulpKoulp (*Koulp
Isojoki Mh6:50Kauhajoki15:1016:20
Isojoenkoulukeskusn. 6:52Kirjastonpolkun. 15:10n. 16:20
Pihlajanpuolin. 6:54Kokonkylä thn. 15:18n. 16:28
Kauhajoki thn. 6:55Päntänen. 15:20n. 16:30
Möykkyn. 7:02Käyränkylän. 15:24n. 16:34
Uuron. 7:07Isojoentie 882n. 15:30n. 16:40
Isojoentie 882n. 7:12Uuron. 15:35n.16:45
Käyränkylän. 7:18Möykky15:40n. 16:50
Päntänen. 7:21 HeikkiläIn. 16:51
Kokonkylä thn. 7:22 Kristiinantie 575In. 16:58
Kirjastonpolku n. 7:35Kauhajoki thn. 15:47n. 17:00
Kauhajoki Mh 17:40Pihlajanpuolin. 15:48n. 17:01
Isojoenkoulukeskusn. 15:50n. 17:03
Isojoki Mhn. 15:5217:05

Merkkien selitykset:

Koulp   = koulupäivänä

I   =   Ei käy paikkakunnalla 

(* = HUOM!  klo 15:10 vuoro ajetaan vain siihen asti kun on matkustajia.

 Jurva - Seinäjoki - Jurva

JURVA - SEINÄJOKI

KoulpKoulp
Jurva 6:40  Jurva8:55 
Paloasema Jurva  n. 6:41Paloasema Jurva  n. 8:55
Koskimäki n. 6:46 Koskimäki n. 8:58 
Tainuskylä th  Tainuunmäki n. 6:48Tainuskylän. 9:04 
Kalajaisjärventie  n. 6:55 Tainuskylä th vt 3 n. 9:13 
Nopankylä  n. 7:00Huissi Yrjänäntie  9:20
Koskrenkorva S-Market 7:15 Kauppilantie 320 n. 9:26 
E-P:n opisto th n. 7:19 Ilmajoen kirkko n. 9:29 
Ilmajoki kirkko n. 7:22 Ilmajoki-opisto  n. 9:30
Ilmajoki-opisto n. 7:23 Ilmajoki MH 9:40 
Ilmajoki MH  7:30Aamukuja n. 9:41 
Aamukuja n. 7:32 Riistavalli th  n. 9:43
Tuomikylä th n. 7:36 Huhtamaa  n. 9:48
Ahonkylä  n. 7:37Pojanluoma Neiron koulu 9:50 
Alakylä th n. 7:42 Kiviniementie n. 9:52 
 Suupohjantie n. 7:43Renko n. 9:55 
 Vapaudentie 36n. 7:47 Jalasjärventie 50  n. 9:56
Marttilan koulu  n. 7:48Soukkajoki th n. 9:59 
Seinäjoken Kauppaoppilaitos  n. 7:50Simuna th n. 10:00 
Törnävän. 7:52 Törnävän koulu  n. 10:00
Törnävän koulu n. 7:53 Seinäjoen kauppaoppilaitos  n. 10:04 
Simuna th n. 7:54Marttilan koulu  n. 10:06
Koulutuskeskus Sedu n. 8:00 Kauppakatu 20 n. 10:09 
Seinäjoki Matkakeskus 8:15 Seinäjoki Matkakeskus 10:15 

SEINÄJOKI - JURVA

KoulpKoulp
Seinäjoki Matkakeskus13:30Seinäjoki Matkakeskus16:40
Ruukintie 7n. 13:30Valtionkatu  n. 16:41 
Marttilan koulun. 13:32Vapaudentien/ Suupohjantien risteys n. 16:42
Seinäjoki Kauppaoppilaitosn. 13:33Suupohjantie n. 16:44 
Törnävän. 15:35 Maitojaloste n. 16:45
Törnävän koulun. 15:35 Alakylä th  n. 16:45
 Simuna thn. 15:36 Ahonkylä  n. 16:50
 Soukkajoki thn. 13:36 Tuomikylä th n. 16:51 
Jalasjärventie 50 n. 13:40 Nikkola   n. 16:54
 Kiviniemi n. 13:44 Röysköläntien. 16:56 
 Pojanluoma Neiron koulu 13:50 Arontien. 16:57 
Huhtamaa n. 13:52 Ilmajoki Mh 17:00
Riistavalli th  n. 13:57Ilmajoki-opiston. 17:02 
Aamukuja n. 13:58 Ilmajoki kirkko17:03 
Ilmajoki MH 14:05  Kauppilan. 17:05
Ilmajoki-opisto n. 14:06 SeAMK Maatalousn. 17:03 
Kirkko n. 14:07E-P: opisto th  n. 17:05
 Kauppilantie 320 n. 14:11Koskenkorvan S-Market  17:10
 Huissi Yrjänäntie n. 14:15Nopankylä n. 17:19 
Tainuskylä th vt 3 n. 14:22 Kalajaisjärventie  n. 17:22 
Tainuskylä  n. 14:33 Tainuskylä th Tainuunmäki n. 17:27 
 Koskimäkin. 14:40 Koskimäki   n. 17:31
Paloasema Jurva n. 14:42  Paloasema Jurva n. 17:33
 Jurva14:45  Jurva17:40 

Merkkien selitykset:

Koulp = koulupäivinä

Teuva - Kauhajoki - Teuva

TEUVA -KAUHAJOKIKAUHAJOKI - TEUVA
M-P+ Koulp 
Teuva MH 14:00  Kauhajoki MH18:00 
Teuva koulukeskus n. 14:02  Kauhajoki Kasinon. 18:03 
Teak Oy n. 14:05Luomankylä n. 18:07 
Hakala n. 14:08 Onnela, Jurva th n. 18:12 
Kaarihovi th  n. 14:10Kainasto Kt 67 n. 18:13 
Kauppila th n. 14:12 Piikilä th n. 18:17 
 Riippi n. 14:14Äystö   n. 18:17
Äystö n. 14:20Rintalantie  n. 18:21 
Piikkilän th n. 14:20 Riippi n.18:22 
Rämäkkä n. 14:21 Varamäki n. 18:23 
Keskustie  n. 14:25Kaarihovi th  n. 18:24
Peiponmutka n. 14:26 Nisukorventie n. 18:25 
Aninkuja Köykän th n. 14:30 Hakala n. 18:26 
Kauhajoki MH  14:40Teuva Mh  18:30

Merkkien selitykset:

Koulp = koulupäivinä
M-P = maanantaista perjantaihin
+ = kouluvuodenaikana

Teak Oy:n kautta vai perjantaisin!

Jalasjärvi - Kurikka - Jalasjärvi

JALASJÄRVI - KURIKKA

KoulpKoulpKoulp
Jalasjärvi 7:05 14:40 15:50
Jalasjärvi kirkkon. 7:06  n. 14:41 n. 15:51
Sikakylä th n. 7:07  n. 14:42n. 15:52 
Asulantie Hotelli vt 3  n. 7:07n. 14:42  n. 15:52
Seinäjoentie th n. 7:10  n. 14:45 n. 15:55
 Metsola th n. 7:11n. 14:46 n. 15:56 
Kenkätehdas n. 7:13I I
Pellavakutomo n. 7:15  I
Jokipii vt 3n. 14:47 n. 15:57 
Ahonkylä thn. 7:17 n. 14:50n. 16:00
Opas vanhatie n. 7:22  n. 14:54 n. 16:04
Pulleri/ Siltatie n.7:26 n. 14:55n. 16:05 
Luopa n. 7:26 n. 14:58n.16:08 
Myllykylä thn. 7:29n. 15:00n. 16:10
Ikari n. 7:31 n. 15:02 n. 16:12
Huovintie n. 7:36  n. 15:05 n. 16:15
Kurikan am. opp. lait.  n.7:37n. 15:06 n. 16:16
 Yhteiskoulun. 7:39 n. 15:07 n. 16:07 
Kurikka tori7:40  15:1016:20 

KURIKKA - JALASJÄRVI

KoulpKoulpKoulpKoulp
Kurikka tori8:0514:0515:1016:20
Kurikka am. opp. lait.n.8:06n. 14:06n. 15:11n. 16:21
Huovintienristeysn. 8:07n. 14:07n. 15:12n. 16:22
Ikarin. 8:09n. 14:10n. 15:15n. 16:25
Myllykylä thn. 8:11n. 14:12n. 15:17n.16:17
Luopan. 8:13n. 14:14n. 15:25n. 16:29
Pulleri / Siltatien. 8:15In. 15:27n. 16:31
Opas vanhatien. 8:16I15:30n. 16:33
Ahonkylän. 8:21III
Mettäläntien. 8:23III
Harrin koulun. 8:24I I
Petäysn. 8:25 I
Opas vt 3n. 14:17II
Kylmänen thn. 14:18 
Lapionevan. 14:19 n. 15:34  n. 16:37
 Ahonkylä th vt 3I n. 14:20n. 15:35  n. 16:38
Pellavakutomo n. 14:21 n. 15:36  n. 16:39
 Kauhjoentie / Jokipiintien. 8:26  n. 14:23n. 15:38 n. 16:41 
Kenkätehdas n. 8:26 n. 14:24  n. 15:39n. 16:42 
Metsola n. 8:28  n. 14:26n. 15:41  n. 16:44
Seinäjoki th Kivistö  n. 8:30 n. 14:28n. 15:43 n. 16:46 
 JAKKn. 8:20 n. 14:28n. 15:43 n. 16:46 
Vanhankirkonmäentie  N. 8:31n. 14:29n. 15:44  n. 16:47
Yläaste vt 3 n. 8:33 I
Rajalan siltakatu  n. 8:34 I
Oikotie n. 8:35  I I
Asulantie Hotelli vt 3 Í n. 14:31 n. 15:45 n. 16:48
Sikakylä thn. 14:32 n. 15:46 n. 16:49 
Jalasjärvi 8:40 14:40 15:50 16:55

Merkkien selitykset:

koulp = koulupäivinä
I = ei käy paikkakunnalla

Teuva - Jurva - Kurikka - Jurva - Teuva

TEUVA - JURVA - KURIKKA  

 Koulp  Koulp
Ma - Pe Ma - Pe
Teuva  6:4514:05
Kauppila Riippi thn. 6:49n. 14:09
Kestin. 7:00n. 14:20
Jurva7:1014:30
Jurva7:1514:35
Viitala thn. 7:29n. 14:49
Kampinkylä n. 7:32  n. 14:52
Kurikka tori 7:40 15:00
Kurikan am. opp.lait.n. 7:42n. 15:02 

KURIKKA - JURVA - TEUVA

   Koulp     Koulp   
Ma - Pe Ma- Pe
Kurikka tori7:4015:00
Kurikan am.opp.lait.  n. 7:42 15:05
Kampinkylä n. 7:51n. 15:10
Viitala thn. 7:53n. 15:14
Jurva 8:1015:30
Pyörni In. 15:36
Niemenkylä  I n. 15:40
Rannankylä  I n. 15:45
 Järvenpää  In. 15:48
Kesti  I n. 15:50
Kauppila Riippi th  I n. 16:02
Teuva   I 16:05

Merkkien selitykset:

Koulp = koulupäivinä
Ma - Pe = maanantaista - perjantaihin
I = ei käy paikkakunnalla

Närvijoki - Laihia - Vaasa - Laihia - Närvijoki

                                           Koulp  Koulp
Närvijoki6:45 Vaasa Matkakeskus 4 14:15
Horonkylä thn. 6:46 Vaasanpuistikkon. 14:07 
Järvenpää6:50Koulukatu 51/52 n. 14:19 
Rannankylän. 6:54Keskussairaala n. 14:20 
Niemenkylä7:00Korkeamäki n. 14:22 
Pyörnin. 7:04Lentokentäntie n. 14:28 
Koskimäki7:08Helsingby n. 14:34 
Jurva7:15Ruto n. 14:37 
Jurva7:35 Länsitie risteysn. 14:45 
Koskimäkin. 7:37Laihia MH 14:50 
Jokisalontien. 7:57Länsitie risteys n. 14:51
Kylänpää Länsitien. 8:00Keskuskoulu n. 14:52 
Isokylän. 8:05Isokylä n- 14:57 
Keskuskoulun. 8:12 Kylänpää Jurvantie n. 15:02 
Laihia MH  8:25Jokisalontien. 15:05
Länsitie risteys  n. 8:26Pyörnin. 15:20 
Ruto  n. 8:33Koskimäkin. 15:23
Helsingby n. 8:38 Jurva 15:40
Lentokentäntie n. 8:43 Jurva16:00
Korkeamäki n. 8:50 TupenkyläX
Keskussairaala  n. 8:52 Kesti
Koulukatu 51/52  n. 8:53Järvenpää X
Vaasanpuistikko n. 8:55 Horonkylä thX
Vaasa Matkakeskus  9:00Närvijoki 16:20

Merkkien selitykset:

Koulp = koulupäivinä
X = pysähtyy tarvittaessa

Närpiö - Jurva - Seinäjoki - Jurva - Närpiö

NÄRPIÖ - JURVA - SEINÄJOKISEINÄJOKI - JURVA- NÄRPIÖ
PSS+P+SS+
Närpiö Mh16:45 Seinäjoki Matkakeskus 119:4521:15 
Finbyn. 16:48Valtionkatu n. 19:46  n. 21:16
Rääsy / Perälä thn. 16:57Maitojaloste n. 19:50n. 21:19 
Teuva MH Tamsi17:10Muuntoasema n. 19:53 n. 21:23
Kauppilan. 17:14Ahonkylä n. 19:55  n. 21:25
Pontusn. 17:18Tuomikylä th n. 19:56 n. 21:26 
Kestin. 17:25Ilmajoi MH  20:0521:35 
Tupenkylän. 17:27Ilmajoki-opisto n. 20:07 n. 21:37 
Jurva17:35SeAMK Maatalousn. 20:10 n. 21:40 
Koskimäkin. 17:37E-P:n opisto th20:10n. 21:40 
Tainuskylän. 17:41Koskenkorva S-Market20:15 21:45 
Nopankylän. 17:50Nopankylä n. 20:24 n. 21:54 
Koskenkorva S-Market18:00Tainuskylä n. 20:32 n. 22:02 
E-P:n opisto thn. 18:03Koskimäki n. 20:36 n. 22:06 
Ilmajoki-opiston. 18:07 Jurva20:45 22:15 
Ilmajoki MH18:15Lehtola th n. 20:47n. 22:17
Nikkolan. 18:19Tupenkylän. n. 20:50n. 22:20 
Tuomikylä thn. 18:23Kesti n. 20:52  n. 22:22
Ahonkylä n. 18:25 Pontus n. 20:58  n. 22:28
 Muuntoaseman. 18:27 Kauppila n. 21:02n. 22:32
Maitojaloste 

n. 18:30

 Teuva MH Tamsi21:1022:40 
Vapaudentie 36n. 18:36Rääsy / Perälä thn. 21:17 n. 22:47 
Kauppakatu 20n. 18:38Finby n. 21:37 n. 22:57 
Seinäjoki Matkakeskus18:40Närpiö MH 21:30 23:00

Merkkien selitykset:

P = perjantaisin
SS = sunnuntaisin , mutta lähekkäin sattuvista pyhäpäisistä vain viimeisenä, ei yksittäisinä arkipyhinä
+ = kouluvuoden aikana

Vaasa - Jokikylä - Jokiperä - Vaasa

VAASA - JOKIKYLÄ - JOKIPERÄ  JOKIPERÄ - JOKIKYLÄ - VAASA

M-P+KoulpM-P+Koulp
Vaasa Matkakeskus12:1514:00 Tainuskylä th15:10 
Vaasanpuistikkon. 12:16 n. 14:01 Jokiperä n. 15:11 
Koulukatu 51/52 n. 12:18 n. 14:04 Kasinkylä n. 15:14 
Keskussairaala  n. 12:19n. 14:05 Jokikylä 13:10 15:15 
Korkeamäki n. 12:22 n. 14:09 Jokisalo th n. 13:11  n. 15:18
Lentokentäntie  n. 12:27n. 14:15  Kylänpään. 13:16  n. 15:22
Tuovila/ Vikby th n. 12:30 n. 14:18 Jakkula vt 3 n. 13:19 n. 15:26 
Helsingby n. 12:33 n. 14:21 Perälä n. 13:22 n. 15:29 
Ruto n. 12:36  n. 14:24Laihia MH 13:30 15:35 
Hulmi  n. 12:38 n. 14:26Hulmi  n. 15:38
Laihia MH 12:50 

14:35

 14:40

Ruto  Xn. 15:40
Perälän. 12:55 n. 14:44 Helsinby  n. 13:40n. 15:44 
Jakkula vt 3n. 12:57 n. 14:47  Tuovila / Vikbyn. 15:46 
Kylänpään. 13:01  n. 14:51Lentokentäntie  X n. 15:49
Jokisalo thn. 13:06  n. 14:56Korkeamäki  n. 15:56
Jokikylä13:10 15:00 Keskussairaala  n. 13:50n. 15:59 
Kasinkylä n. 15:01 Koulukatu 51/52 n. 13:53  n. 16:00
Jokiperä  In. 15:05 Vaasanpuistikko  n. 13:55n. 16:02 
Tainuskylä th  I15:10 Vaasa Matkakeskus 14:00  16:05

Merkkien selitykset:

M-P = maanantaista - perjantaihin
+ =  Kouluvuoden aikana
Koulp = Koulupäivinä
X = Pysähtyy tarvittaessa
I = Ei käy paikkakunnalla

Kristiinankaupunki - Seinäjoki - Kristiinankaupunki

Kristiinankaupunki - SeinäjokiSeinäjoki - Kristiinankaupunki
 M-P+M-P+
Kristiinank. Merikatu piha4:15Seinäjoki Matkakeskus 219:30
Piolahtin. 4:27Valtionkatun. 19:31
Bölen. 4:31Muuntoaseman. 19:40
Närpiö MH4:40Ahonkylän. 19:40
Finbyn. 4:42Tuomikylä thn. 19:41
 Rääsy, Perälä thn. 4:52Ilmajoki th19:50 
Teuva MH Tamsi5:05 Peuralankylä kt 67n. 19:52 
 Kaarihovin. 5:07 Koskenkorva th 19:55
Riippi n. 5:10 Tuiskula  n. 19:59
Äystön. 5:15 Huovintien risteys20:05 
 Kainasto keskustien. 5:20 Lusankylä n. 20:08 
Kantokylä n. 5:24Pitkämö th n. 20:10 
Kauhajoki MH 5:30 Lohiluoma th n. 20:13
Lellava  n. 5:33Harjankylä th n. 20:16 
  Jalasjärvi thn. 5:35 Jalasjärvi th  n. 20:22
Harjankylä thn. 5:39 Lellavan. 20:25 
Lohiluoma th n. 5:42Kauhajoki MH 20:30 
 Pitkämö thn. 5:45 Kantokylä n. 20:35 
 Lusankylän. 5:47  Kainasto keskustien. 20:40 
Huovintien risteys5:55 Äystön. 20:47 
Tuiskulan. 5:57 Riippi n. 20:50
Koskenkorva th 6:05Kaarihovi n. 20:53
Peuralankylä kt 67 n. 6:08Teuva MH Tamsi 20:55
Ilmajoki th 6:10 Rääsy / Perälä th n. 21:01 
Tuomikylä th n. 6:14 Finbyn. 21:12 
 Ahonkylän. 6:15 Närpiö MH  21:20
Muuntoasema n. 6:17 Bölen. 21:25 
Valtionkatu n. 6:26 Piolahti n. 21:29 
Seinäjoki Matkakeskus  6:30Kristiinank. Merikatu piha 21:45 

Merkkien selitykset:

M-P = maanantaista - perjantaihin
+ = kouluvuoden aikana

Huom!

Jos juna on myöhässä, varmista jatkoyhteys! Soita numeroon 06 2669102. Auto voi odottaa 10 min!

Kauhajoki - Seinäjoki - Kauhajoki

KAUHAJOKI - SEINÄJOKI SEINÄJOKI - KAUHAJOKI  
M-P+M-P+
Kauhajoki MH7:15Seinäjoki Matkakeskus 116:30
Tiililäntien. 7:17Valtionkatun. 16:31
Topeeka /Luomankylä thn. 7:20Muuntoaseman. 16:38
Jalasjärvi thn. 7:21Neiro Suupohjantien. 16:39
Harjankylä thn. 7:25Ahonkylän. 16:40
Lohiluoma th n. 7:28Tuomikylä thn. 16:41 
Sänttin. 7:31Ilmajoki MH 16:50 
Lusankylän. 7:32Kokonkuja n. 16:51 
Kurikankylän. 7:35 Peuralankylä kt 6716:53 
Kurikka tori7:40Koskenkorva th n. 16:46 
Kurikan am.opp.lait.n. 7:41Piirtola  n. 16:57
Kurikan Magneettin. 7:42Tuiskula n. 17:00 
Tuiskulan. 7:45 Kurikan Magneettin. 17:01 
Piirtolan. 7:48Kurikan am. opp.lait. n. 17:02 
Koskenkorva thn. 7:49Kurikka tori 

17:05

Peuralankylä kt 67n. 7:57Kurikkala n. 17:10
Kokonkujan. 7:59Lusankylän. 17:15 
Ilmajoki MH7:55Säntti n. 17:16 
Tuomikylä thn. 8:03Lohiluoma th  n. 17:20
Ahonkylän. 8:05Harjankylä th n. 17:23 
Neiro Suupohjantien. 8:06Jalasjärvi th n. 17:29 
Muuntoaseman. 8:07 Topeeka/ Luomankylä th n. 17:31
Valtionkatun. 8:13Tiililäntie  n. 17:33 
Seinäjoki Matkakeskus8:15Kauhajoki MH 17:35 

Merkkien selitykset:

M-P+ = Kouluvuoden aikana maanantai - perjantai

Kaskinen - Teuva - Kaskinen

KASKINEN - TEUVA   TEUVA - KASKINEN   
KoulpKoulpKoulp
Kaskinen  Sale piha7:00Teuva MHTamsi13:5515:05
Dalbo/ Pjelax thn. 7:09Yhteiskoulun. 13:56n. 15:06
Viiti thn. 7:15Fossin. 13:59n. 15:09
Panulan. 7:18Koskelan jokitie n. 14:01  n. 15:11
Perälän. 7:21Perälän koulu n. 14:03 n. 15:13 
Rääsy / Perälä thn. 7:24Perälä n. 14:05 n. 15:15 
Perälä koulun. 7:25Panula n. 14:07 n. 15:17 
Koskelan jokitien. 7:27Viitintie n. 14:10 n. 15:20 
Uimahallin. 7:32 Viiti th / Österskogenn. 14:10 n. 15:20 
Yhteiskoulun. 7:35 Dalbo / Pjelax thn. 14:20  n. 14:30
Teuva7:40Kaskinen Sale piha14:3515:45

Merkkien selitykset:

Koulp = koulupäivinä

Seinäjoki - Kauhajoki - Teuva

M-PS
Seinäjoki Matkakeskus  21:30
Valtionkatun. 21:31
Maitojalosten. 21:35
Muuntoaseman. 21:38
Ahonkylän. 21:40
Tuomikylä thn. 21:41
Nikkolan. 21:44
Ilmajoki MH21:50
Ilmajoki-opiston. 21:52
SeAMK Maatalousn. 21:55
E-P:n opisto thn. 21:55
Koskenkorva S-Marketn. 21:58
Panttilan. 22:01
Tuulikellon. 22:03
Kurikka tori22:05
Mieto n. 22:10 
Lohiluoma n. 22:14 
Harja  n. 22:18
Turja Kansanopiston th n. 22:22 
Aro Luomankylä th n. 22:25 
Kauhajoki MH 22:30 
Kantokylä n. 22:35 
Kainaston keskustie  n. 22:40
 Kainasto kt 67n. 22:40 
Äystö n. 22:45 
Riippi n. 22:48 
Varamäki  n. 22:50
Hakala n. 22:53 
 Teuva MH Tamsi22:55 

Merkkien selitykset:

M-P = maanantaista perjantaihin
S = sunnuntaisin

HUOM!

Auto voi odottaa myöhässä olevaa junaa n. 10 min. Soita numeroon 06 2669102.

Jurva - Kauhajoki

KoulpKoulpKoulpKoulp
Jurva6:357:4515:0516:05
Norinkylä6:507:5515:1516:15
Kiurunpään. 6:53n. 7:58n. 15:20n. 16:20
Ratikylä    In. 8:08    I    I
Ratikylä thn. 6:59n. 8:13n. 15:28n. 16:28
Onnela Jurvan thn. 7:01n. 8:15n. 15:30n. 16:30
Kainasto keskustie7:058:2015:3516:35
Kokko7:15    I    I    I
Aninkuja    In. 8:23n. 15:38n. 16:38
Kantokylä    I8:3015:4516:45
Koulukeskusn. 7:22n. 8:37n. 15:49n. 16:49
Kauhajoki7:258:4015:5016:50

Merkkien selitykset: 

Koulp = Koulupäivinä

 I     = Ei käy paikkakunnalla

Kauhajoki - Teuva - Jurva

KoulpKoulpKoulpKoulp
Kauhajoki6:407:2515:0516:10
Koulukeskusn. 6:40n. 7:25n. 15:05n. 16:10
Kantokylä6:457:3015:1016:15
Aninkujan. 6:48n. 7:33n. 15:13n. 16:18
Kainasto keskustien. 6:51n. 7:35n. 15:16n. 16:21
Kainasto kt 67n. 6:55n. 7:35n. 15:20n. 16:25
Äystö    In. 7:40    I    I
Riippi    In. 7:45    I    I
Koulukeskus    In. 7:53    I    I
Teuva    In. 7:55    I    I
Kaarihovi th    In. 7:57    I    I
Riippi Norintie th    In. 8:00    I    I
Hirvelänpää    In. 8:12    I    I
Ratikylä    I    In. 15:26    I
Ratikylä thn. 6:58    In. 15:30n. 16:27
Kiurunpään. 7:08    In. 15:37n. 16:32
Norinkylän. 7:15n. 8:20n. 15:45n. 16:40
Jurva7:308:3515:5516:55

Merkkien selitykset:

Koulp = Koulupäivinä

I = Ei käy paikkakunnalla

Perälä - Teuva - Kauhajoki - Teuva - Perälä

KoulpKoulp
Viitin th kt 676:40Kauhajoki15:05
Salonpään. 6:41Kauhajoki Kasinon. 15:08
Rääsy th kt 67n. 6:44Luomankylä n. 15:14
Koskelan jokitie thn. 6:47Luomankylä th kt 67n. 15:18
Auralan. 6:50Kainasto kt 67n. 15:20
Teuva Mh7:00Äystön. 15:25
Jaakonkujan. 7:00Riippin. 15:29
Kaarihovin. 7:02Pontus th Kauppilantien. 15:31
Riippin. 7:04Horonkylä thn. 15:35
Äystön. 7:08Teuva Mh15:40
Kainasto kt 67n. 7:12Auralan. 15:42
Onnela Jurva thn. 7:13Koskelan jokitie thn. 15:45
Luomankylän. 7:16Perälän koulun. 15:47
Topeeka Luomankylä thn. 7:20Salonpään. 16:00
Kauhajokin. 7:30Viitin th kt 67n. 16:01

HUOM! Auton vaihto Kurikka - Seinäjoki autoon Luomankylä th. Topeeka

Perälä - Teuva - Kauhajoki - Teuva - Perälä

KoulpKoulp
Viitin th kt 676:40Kauhajoki15:05
Salonpään. 6:41Kauhajoki Kasinon. 15:08
Rääsy th kt 67n. 6:44Luomankylä n. 15:14
Koskelan jokitie thn. 6:47Luomankylä th kt 67n. 15:18
Auralan. 6:50Kainasto kt 67n. 15:20
Teuva Mh7:00Äystön. 15:25
Jaakonkujan. 7:00Riippin. 15:29
Kaarihovin. 7:02Pontus th Kauppilantien. 15:31
Riippin. 7:04Horonkylä thn. 15:35
Äystön. 7:08Teuva Mh15:40
Kainasto kt 67n. 7:12Auralan. 15:42
Onnela Jurva thn. 7:13Koskelan jokitie thn. 15:45
Luomankylän. 7:16Perälän koulun. 15:47
Topeeka Luomankylä thn. 7:20Salonpään. 16:00
Kauhajokin. 7:30Viitin th kt 67n. 16:01

HUOM! Auton vaihto Kurikka - Seinäjoki autoon Luomankylä th. Topeeka

Seinäjoki - Kauhajoki - Teuva

Koulp
Seinäjoki Matkakeskus 114:10
Valtion katun. 14:01
Maitojalosten. 14:15
Ahonkylän. 14:20
Tuomikylä thn. 14:21
Nikkola thn. 14:25
Ilmajoki Mh14:35
Kokonkujan. 14:36
Koskenkorva thn. 14:41
Tuiskulan. 14:46
Kurikka amk.n. 14:50
Kurikka torin. 15:00
Kurikka tori15:10
Jyllintaivaln. 15:13
Mieton. 15:15
Lohiluoman. 15:20
Harjan. 15:24
Turja Kansanop. thn. 15:29
Topeeka Aronkylän. 15:31
Kauhajoki n. 15:40 
Kauhajoki 16:05
Kauhajoki Kasinon. 16:08
Luomankylän. 16:14
Luomankylä th kt 67n. 16:17
Onnela Jurva thn. 16:19
Äystön. 16:25
Riippin. 16:30
Nisukorven thn. 16:35
Teuva mhn. 16:45

Merkkien selitykset:

Koulp = Koulupäivinä