Autoilua jo vuodesta 1981!

Aikataulut Urpolan Liikenne Ky

Talviaikataulu voimassa 9.8.2019-31.5.2020

Seinäjoki - Vaasa - Seinäjoki (5)

Seinäjoki - Vaasa

 Koulp 
  Koulp  
Seinäjoki Matkakeskus  6:15
 14:00
Marttilan kouluI
n. 14:05 
Ylistaro ras thn. 6:33
 n. 14:25
Ylistaro MhI
14:35 
Orisberg thn. 6:38
n. 14:40 
Isokyrö Mh6:45
15:00 
Tervajoentie 342 n. 6:49
n. 15:07 
Tervajoki Mh I
n. 15:10 
Vähäkyrö kirkko I
15:25 
Vanha-Vaasa I
n. 15:45 
Laihia ras th 7:05
Helsingbyn. 7:14  
Vaasa Matkakeskus7:30  15:55 

Vaasa - Seinäjoki

  Koulp (6     Koulp (6) 
Vaasa Matkakeskus 7:45
16:45 
Helsingbyn. 8:00 
n. 17:00 
Laihia Mh 8:10
17:10 
Vanha- Vaasa
Vähäkyrö
Tervajoki Mh 
Tervajoentie 342n. 8:20 
n. 17:20 
Isokyrö Mh8:30 
17:25 
Orisberg thn. 8:38 
n. 17:33 
Ylistaro Mh I
I
Ylistaro ras th n. 8:47 
n. 17:42 
Halkosaari n. 8:58
n. 17:53 
Seinäjoki Matkakeskus9:05  18:05 

Merkkien selitykset:

5 = Markkinaehtoinen reittiliikennevuoro! Seutu-, kaupunki- ja työmatkaliput eivät käy maksuvälineenä näissä vuoroissa!
Koulp = maanantaista perjantaihin
I = ei käy paikkakunnalla 
6 = Vaasasta lähtiessä  ja Vaasaan mennessä ajetaan moottoritietä!

Jalasjärvi - Kurikka - Vaasa 

 JALASJÄRVI - KURIKKA - VAASA 
   M-P+M-P+M-P+
Jalasjärvi
6:158:05
Jalasjärvi Kirkko
In. 8:05
Sikakylä th
n. 6:16n. 8:07
Metsola  
n. 6:20n. 8:11
 Kenkätehdas
n. 6:21n. 8:13
Pellavakutomo 
 n. 6:24n. 8:15
Opas vt 3 
n. 6:29I
 Opas vanhatie
In. 8:20
Luopa  
 n. 6:31n. 8:24
Myllykylä th 
n. 6:37n. 8:26
Kurikan am. opp. lait. 
 n. 6:37n. 8:32
Kurikka tori5:506:408:40
Tuulikello n. 5:58 n. 6:43n. 8:43
 Panttilan. 6:00n. 6:45n. 8:45
Lasipajan th n. 6:03 n. 6:48n. 8:48
 Koskenkorva S-Market I6:50I
Vaasantie 494  n. 6:07In. 8:52
E-P:n opisto th In. 6:54I
Huissi pikavuoropysäkki  In. 6:11In. 8:56
Ilmajoki kirkko I n. 6:57I
Ilmajoki-opisto In. 6:58I
Ilmajoki MH  I7:05I
Kauppilantie 320 I n. 7:10
Huissi Yrjänäinen  7:15 7:15I
Tainuskylä th n. 6:17n. 7:24n. 9:02
Jokiperä n. 6:19n. 7:26n. 9:03
Jokikylä n. 6:35n. 7:35n. 9:10
Kylänpää n. 6:40n. 7:40n. 9:15
Jakkula vt 3  n. 6:45n. 7:44n. 9:19
Perälä n. 6:48n.7:47n. 9:22
Laihia MH 7:00 8:009:30
Hulmi n. 7:03 n. 8:03n. 9:33
Helsingbyn. 7:09 n. 8:09n. 9:39
Lentokentäntie   n. 7:14 n. 8:14n. 9:44
Korkeamäki  n. 7:21 n. 8:22n. 9:51
Keskussairaala n. 7:24n. 8:26 n. 9:54
Koulukatu 51/52  n. 7:26n. 8:28n. 9:55
Vaasanpuistikko n. 7:29 n. 8:30n. 9:57
Vaasa Matkakeskus 7:35 8:3510:00

Merkkien selitykset:

M-P  = maanantaista - perjantaihin
+ = kouluvuoden aikana
I = ei käy paikkakunnall

Vaasa - Kurikka - Jalasjärvi

VAASA - KURIKKA - JALASJÄRVI
   M-P+M-P+M-P+
Vaasa14:0015:1516:15
Vaasanpuistikkon. 14:01n. 15:16n. 16:16
Koulukatu 51/52n. 14:04n. 15:19n. 16:19
Keskussairaalan. 14:05n. 15:20n. 16:20
Kaarlenkenttän. 14:07n. 15:22n. 16:22
Lentokentäntien. 14:15 n. 15:30n. 16:30
Helsingbyn. 14:21n. 15:36n. 16:36
Hulmin. 14:26n. 15:41n. 16:41
Laihia MH14:3515:5016:50
Laihia Mh14:4015:5016:50
Perälän. 14:44 n. 15:55n. 16:55
Kylänpään. 14:51n. 16:01n. 17:01
Jokikylä15:00 n. 16:1517:10
Jokiperän. 15:05n. 16:20n. 17:15
Lampiskylän. 15:10 n. 16:26n. 17:20
Kauppilantie 320 IIn. 17:27
Ilmajoki kirkko IIn. 17:30
Ilmajoki MHII17:45
Ilmajoki-opistoIIn. 17:47
E-P:n opistoIIn. 17:50
Koskenkorva S-marketIIn. 17:53
Lasipajantien. 15:18n. 16:41n. 17:55
Panttilan. 15:22 n. 16:44n. 17:58
Tuulikello15:4416:47n. 18:00
Kurikka tori15:4516:5518:10
Kurikka amm. oppil.n. 15:46
n. 18:11
Myllykylä tjn. 15:52
n. 18:17
Luopan. 16:00
n. 18:18
Opas vanhatie I
n. 18:22
Opas vt 3n. 16:02
I
PellavakutomoI
n. 18:28
JokipiiI
n. 18:29
KenkätehdasI
n. 18:30
Metsola n. 16:12
n. 18:32
Seinäjoki th Kivistö n. 16:14
n. 18:34
Vanhankirkonmäentien. 16:15
n. 18:35
Asulantie n. 16:17
n. 18:37
Sikakylä thn. 16:18
n. 18:38
Jalasjärvi16:20
18:45

Merkkien selitykset:

M-P  = maanantaista - perjantaihin
+ = kouluvuoden aikana
I = ei käy paikkakunnall

Isojoki - Kauhajoki - Isojoki

 KoulpKoulp (*Koulp
Isojoki Mh6:50Kauhajoki15:1016:20
Isojoenkoulukeskusn. 6:52Kirjastonpolkun. 15:10n. 16:20
Pihlajanpuolin. 6:54Kokonkylä thn. 15:18n. 16:28
Kauhajoki thn. 6:55Päntänen. 15:20n. 16:30
Möykkyn. 7:02Käyränkylän. 15:24n. 16:34
Uuron. 7:07Isojoentie 882n. 15:30n. 16:40
Isojoentie 882n. 7:12Uuron. 15:35n.16:45
Käyränkylän. 7:18Möykky15:40n. 16:50
Päntänen. 7:21 HeikkiläIn. 16:51
Kokonkylä thn. 7:22 Kristiinantie 575In. 16:58
Kirjastonpolku n. 7:35Kauhajoki thn. 15:47n. 17:00
Kauhajoki Mh 17:40Pihlajanpuolin. 15:48n. 17:01
Isojoenkoulukeskusn. 15:50n. 17:03
Isojoki Mhn. 15:5217:05

Merkkien selitykset:

Koulp   = koulupäivänä

I   =   Ei käy paikkakunnalla 

(* = HUOM!  klo 15:10 vuoro ajetaan vain siihen asti kun on matkustajia.

 Jurva - Seinäjoki - Jurva

JURVA - SEINÄJOKI

KoulpKoulp
Jurva 6:40  Jurva8:55 
Paloasema Jurva  n. 6:41Paloasema Jurva  n. 8:55
Koskimäki n. 6:43Koskimäki n. 8:58 
Tainuskylä th  Tainuunmäki n. 6:48Tainuskylän. 9:04 
Kalajaisjärventie  n. 6:55 Tainuskylä th vt 3 n. 9:13 
Nopankylä  n. 7:00Huissi Yrjänäntie  9:20
Koskrenkorva S-Market 7:15 Kauppilantie 320 n. 9:26 
E-P:n opisto th n. 7:19 Ilmajoen kirkko n. 9:29 
Ilmajoki kirkko n. 7:22 Ilmajoki-opisto  n. 9:30
Ilmajoki-opisto n. 7:23 Ilmajoki MH 9:40 
Ilmajoki MH  7:30Aamukuja n. 9:41 
Aamukuja n. 7:32 Riistavalli th  n. 9:43
Tuomikylä th n. 7:36 Huhtamaa  n. 9:48
Ahonkylä  n. 7:37Pojanluoma Neiron koulu 9:50 
Alakylä th n. 7:42 Kiviniementie n. 9:52 
 Suupohjantie n. 7:43Renko n. 9:55 
 Vapaudentie 36n. 7:47 Jalasjärventie 50  n. 9:56
Marttilan koulu  n. 7:48Soukkajoki th n. 9:59 
Seinäjoken Kauppaoppilaitos  n. 7:50Simuna th n. 10:00 
Törnävän. 7:52 Törnävän koulu  n. 10:00
Törnävän koulu n. 7:53 Seinäjoen kauppaoppilaitos  n. 10:04 
Simuna th n. 7:54Marttilan koulu  n. 10:06
Koulutuskeskus Sedu n. 8:00 Kauppakatu 20 n. 10:09 
Seinäjoki Matkakeskus 8:15 Seinäjoki Matkakeskus 10:15 

SEINÄJOKI - JURVA

KoulpKoulp
Seinäjoki Matkakeskus13:30Seinäjoki Matkakeskus16:40
Ruukintie 7n. 13:30Valtionkatu  n. 16:41 
Marttilan koulun. 13:32Vapaudentien/ Suupohjantien risteys n. 16:42
Seinäjoki Kauppaoppilaitosn. 13:33Suupohjantie n. 16:44 
Törnävän. 15:35 Maitojaloste n. 16:45
Törnävän koulun. 15:35 Alakylä th  n. 16:45
 Simuna thn. 15:36 Ahonkylä  n. 16:50
 Soukkajoki thn. 13:36 Tuomikylä th n. 16:51 
Jalasjärventie 50 n. 13:40 Nikkola   n. 16:54
 Kiviniemi n. 13:44 Röysköläntien. 16:56 
 Pojanluoma Neiron koulu 13:50 Arontien. 16:57 
Huhtamaa n. 13:52 Ilmajoki Mh 17:00
Riistavalli th  n. 13:57Ilmajoki-opiston. 17:02 
Aamukuja n. 13:58 Ilmajoki kirkko17:03 
Ilmajoki MH 14:05  Kauppilan. 17:05
Ilmajoki-opisto n. 14:06 SeAMK Maatalousn. 17:03 
Kirkko n. 14:07E-P: opisto th  n. 17:05
 Kauppilantie 320 n. 14:11Koskenkorvan S-Market  17:10
 Huissi Yrjänäntie n. 14:15Nopankylä n. 17:19 
Tainuskylä th vt 3 n. 14:22 Kalajaisjärventie  n. 17:22 
Tainuskylä  n. 14:33 Tainuskylä th Tainuunmäki n. 17:27 
 Koskimäkin. 14:40 Koskimäki   n. 17:31
Paloasema Jurva n. 14:42  Paloasema Jurva n. 17:33
 Jurva14:45  Jurva17:40 

Merkkien selitykset:

Koulp = koulupäivinä

Teuva - Kauhajoki - Teuva

TEUVA -KAUHAJOKIKAUHAJOKI - TEUVA
M-P+ Koulp 
Teuva MH 14:00  Kauhajoki MH18:00 
Teuva koulukeskus n. 14:02  Kauhajoki Kasinon. 18:03 
Teak Oy n. 14:05Luomankylä n. 18:07 
Hakala n. 14:08 Onnela, Jurva th n. 18:12 
Kaarihovi th  n. 14:10Kainasto Kt 67 n. 18:13 
Kauppila th n. 14:12 Piikilä th n. 18:17 
 Riippi n. 14:14Äystö   n. 18:17
Äystö n. 14:20Rintalantie  n. 18:21 
Piikkilän th n. 14:20 Riippi n.18:22 
Rämäkkä n. 14:21 Varamäki n. 18:23 
Keskustie  n. 14:25Kaarihovi th  n. 18:24
Peiponmutka n. 14:26 Nisukorventie n. 18:25 
Aninkuja Köykän th n. 14:30 Hakala n. 18:26 
Kauhajoki MH  14:40Teuva Mh  18:30

Merkkien selitykset:

Koulp = koulupäivinä
M-P = maanantaista perjantaihin
+ = kouluvuodenaikana

Teak Oy:n kautta vai perjantaisin!

Jalasjärvi - Kurikka - Jalasjärvi

JALASJÄRVI - KURIKKA

KoulpKoulpKoulp
Jalasjärvi


Jalasjärvi kirkko


Sikakylä th 


Asulantie Hotelli vt 3 


Seinäjoentie th 


 Metsola th


Kenkätehdas 


Pellavakutomo 


Jokipii vt 3


Ahonkylä th


Opas vanhatie 


Pulleri/ Siltatie


Luopa


Myllykylä th


Ikari


Huovintie 


Kurikan am. opp. lait. 


 Yhteiskoulu


Kurikka tori


KURIKKA - JALASJÄRVI

KoulpKoulpKoulpKoulp
Kurikka tori



Kurikka am. opp. lait.



Huovintienristeys



Ikari



Myllykylä th



Luopa



Pulleri / Siltatie



Opas vanhatie



Ahonkylä



Mettäläntie



Harrin koulu



Petäys



Opas vt 3



Kylmänen th



Lapioneva



 Ahonkylä th vt 3



Pellavakutomo 



 Kauhjoentie / Jokipiintie

 
Kenkätehdas 
 

Metsola 

 
Seinäjoki th Kivistö 



 JAKK



Vanhankirkonmäentie 

 
Yläaste vt 3 



Rajalan siltakatu 



Oikotie 



Asulantie Hotelli vt 3 



Sikakylä th


Jalasjärvi 



Merkkien selitykset:

koulp = koulupäivinä
I = ei käy paikkakunnalla

Teuva - Jurva - Kurikka - Jurva - Teuva

TEUVA - JURVA - KURIKKA  

 Koulp  Koulp
Ma - Pe Ma - Pe
Teuva  6:4514:05
Kauppila Riippi thn. 6:49n. 14:09
Kestin. 7:00n. 14:20
Jurva7:1014:30
Jurva7:1514:35
Viitala thn. 7:29n. 14:49
Kampinkylä n. 7:32  n. 14:52
Kurikka tori 7:40 15:00
Kurikan am. opp.lait.n. 7:42n. 15:02 

KURIKKA - JURVA - TEUVA

   Koulp     Koulp    Koulp
Ma - Pe Ma- Pe
Kurikka tori7:4015:00
Kurikan am.opp.lait.  n. 7:42 15:05
Kampinkylä n. 7:51n. 15:10
Viitala thn. 7:53n. 15:14
Jurva 8:1015:30
Pyörni In. 15:36
Niemenkylä  I n. 15:40
Rannankylä  I n. 15:45
 Järvenpää  In. 15:48
Kesti  I n. 15:50
Kauppila Riippi th  I n. 16:02
Teuva   I 16:05

Merkkien selitykset:

Koulp = koulupäivinä
Ma - Pe = maanantaista - perjantaihin
I = ei käy paikkakunnalla

Järvenpää - Närvijoki - Jurva - Laihia - Vaasa - Laihia - Jurva -Närvijoki - Järvenpää

                                           Koulp  Koulp
Järvenpää6:35 Vaasa Matkakeskus 4 14:15
Myllypuron. 6:36 Vaasanpuistikkon. 14:17 
Närvijokin. 6:42Koulukatu 51/52 n. 14:19 
Kölpärin. 6:47Keskussairaala n. 14:20 
Niemenkylä7:00Korkeamäki n. 14:22 
Pyörnin. 7:04Lentokentäntie n. 14:28 
Koskimäkin. 7:08Helsingby n. 14:34 
Jurva7:15Ruto n. 14:37 
Jurva7:35 Länsitie risteysn. 14:45 
Koskimäkin. 7:37Laihia MH 14:50 
Jokisalontien. 7:57Länsitie risteys n. 14:51
Kylänpää Länsitien. 8:00Keskuskoulu n. 14:52 
Isokylän. 8:05Isokylä n- 14:57 
Keskuskoulun. 8:12 Kylänpää Jurvantie n. 15:02 
Laihia MH  8:25Jokisalontien. 15:05
Länsitie risteys  n. 8:26Pyörnin. 15:20 
Ruto  n. 8:33Koskimäkin. 15:23
Helsingby n. 8:38 Jurva 15:40
Lentokentäntie n. 8:43 Jurva16:15
Korkeamäki n. 8:50 NiemenkyläX
Keskussairaala  n. 8:52Kölpärin. 16:30
Koulukatu 51/52  n. 8:53Närvijokin. 16:35
Vaasanpuistikko n. 8:55 Myllypuron. 16:40
Vaasa Matkakeskus  9:00Järvenpään. 16:45

Merkkien selitykset:

Koulp = koulupäivinä
X = pysähtyy tarvittaess


TEUVA - SEINÄJOKISEINÄJOKI - TEUVA





 Seinäjoki Matkakeskus 1



Valtionkatu 



Maitojaloste



Muuntoasema



Ahonkylä 



Tuomikylä th 



Ilmajoi MH 



Ilmajoki-opisto 



SeAMK Maatalous

Koskimäki
E-P:n opisto th

Tainuskylä
Koskenkorva S-Market
 
Nopankylä



Nikkola



Tuomikylä th



Ahonkylä 
Vapaudentie 36



Kauppakatu 20



Seinäjoki Matkakeskus



Merkkien selitykset:

P = perjantaisin
SS = sunnuntaisin , mutta lähekkäin sattuvista pyhäpäisistä vain viimeisenä, ei yksittäisinä arkipyhinä

Vaasa - Jokikylä  - Vaasa

VAASA - JOKIKYLÄ   JOKIKYLÄ - VAASA

M-P+
M-P+
Vaasa Matkakeskus12:15
Jokikylä13:10
Vaasanpuistikkon. 12:16 
Jokisalo thn. 13:11
Koulukatu 51/52 n. 12:18 
Kylänpään. 13:16
Keskussairaala  n. 12:19
Torstilan. 13:17
Korkeamäki n. 12:22 
Jakkula vt 3n. 13:19
Lentokentäntie  n. 12:27
Perälän. 13:22
Tuovila/ Vikby th n. 12:30 
Laihia Mh13:30
Helsingby n. 12:33 
Hulmi n. 13:32
Ruto n. 12:36 
Ruton. 13:35
Hulmi  n. 12:38
Sevarintien. 13:36
Laihia Mh12:50


Helsingbyn. 13:38 
Perälän. 12:55 
Malmönkatun. 13:48
Jakkula vt 3n. 12:57 
Keskussairaalan. 13:49
Kylänpään. 13:01 
Koulukatu 51/52n. 13:50 
Jokisalo thn. 13:06 
Vaasanpuistikkon. 13:53
Jokikylä13:10 
Vaasa Matkakeskus14:00 


 




 








Merkkien selitykset:

M-P = maanantaista - perjantaihin
+ =  Kouluvuoden aikana


Kristiinankaupunki - Seinäjoki - Kristiinankaupunki

Kristiinankaupunki - SeinäjokiSeinäjoki - Kristiinankaupunki
 M-P+M-P+
Kristiinank. Merikatu piha4:15Seinäjoki Matkakeskus 219:30
Piolahtin. 4:27Valtionkatun. 19:31
Bölen. 4:31Muuntoaseman. 19:40
Närpiö MH4:40Ahonkylän. 19:40
Finbyn. 4:42Tuomikylä thn. 19:41
 Rääsy, Perälä thn. 4:52Ilmajoki th19:50 
Teuva MH Tamsi5:05 Peuralankylä kt 67n. 19:52 
 Kaarihovin. 5:07 Koskenkorva th 19:55
Riippi n. 5:10 Tuiskula  n. 19:59
Äystön. 5:15 Huovintien risteys20:05 
 Kainasto keskustien. 5:20 Lusankylä n. 20:08 
Kantokylä n. 5:24Pitkämö th n. 20:10 
Kauhajoki MH 5:30 Lohiluoma th n. 20:13
Lellava  n. 5:33Harjankylä th n. 20:16 
  Jalasjärvi thn. 5:35 Jalasjärvi th  n. 20:22
Harjankylä thn. 5:39 Lellavan. 20:25 
Lohiluoma th n. 5:42Kauhajoki MH 20:30 
 Pitkämö thn. 5:45 Kantokylä n. 20:35 
 Lusankylän. 5:47  Kainasto keskustien. 20:40 
Huovintien risteys5:55 Äystön. 20:47 
Tuiskulan. 5:57 Riippi n. 20:50
Koskenkorva th 6:05Kaarihovi n. 20:53
Peuralankylä kt 67 n. 6:08Teuva MH Tamsi 20:55
Ilmajoki th 6:10 Rääsy / Perälä th n. 21:01 
Tuomikylä th n. 6:14 Finbyn. 21:12 
 Ahonkylän. 6:15 Närpiö MH  21:20
Muuntoasema n. 6:17 Bölen. 21:25 
Valtionkatu n. 6:26 Piolahti n. 21:29 
Seinäjoki Matkakeskus  6:30Kristiinank. Merikatu piha 21:45 

Merkkien selitykset:

M-P = maanantaista - perjantaihin
+ = kouluvuoden aikana

Huom!

Jos juna on myöhässä, varmista jatkoyhteys! Soita numeroon 06 2669102. Auto voi odottaa 10 min!

Kauhajoki - Seinäjoki - Kauhajoki

KAUHAJOKI - SEINÄJOKI SEINÄJOKI - KAUHAJOKI  
M-P+M-P+
Kauhajoki MH7:15Seinäjoki Matkakeskus 116:30
Tiililäntien. 7:17Valtionkatun. 16:31
Topeeka /Luomankylä thn. 7:20Muuntoaseman. 16:38
Jalasjärvi thn. 7:21Neiro Suupohjantien. 16:39
Harjankylä thn. 7:25Ahonkylän. 16:40
Lohiluoma th n. 7:28Tuomikylä thn. 16:41 
Sänttin. 7:31Ilmajoki MH 16:50 
Lusankylän. 7:32Kokonkuja n. 16:51 
Kurikankylän. 7:35 Peuralankylä kt 6716:53 
Kurikka tori7:40Koskenkorva th n. 16:46 
Kurikan am.opp.lait.n. 7:41Piirtola  n. 16:57
Kurikan Magneettin. 7:42Tuiskula n. 17:00 
Tuiskulan. 7:45 Kurikan Magneettin. 17:01 
Piirtolan. 7:48Kurikan am. opp.lait. n. 17:02 
Koskenkorva thn. 7:49Kurikka tori 

17:05

Peuralankylä kt 67n. 7:57Kurikkala n. 17:10
Kokonkujan. 7:59Lusankylän. 17:15 
Ilmajoki MH7:55Säntti n. 17:16 
Tuomikylä thn. 8:03Lohiluoma th  n. 17:20
Ahonkylän. 8:05Harjankylä th n. 17:23 
Neiro Suupohjantien. 8:06Jalasjärvi th n. 17:29 
Muuntoaseman. 8:07 Topeeka/ Luomankylä th n. 17:31
Valtionkatun. 8:13Tiililäntie  n. 17:33 
Seinäjoki Matkakeskus8:15Kauhajoki MH 17:35 

Merkkien selitykset:

M-P+ = Kouluvuoden aikana maanantai - perjantai

Kaskinen - Teuva - Kaskinen

KASKINEN - TEUVA   TEUVA - KASKINEN   
KoulpKoulpKoulp
Kaskinen  Sale piha7:00Teuva MHTamsi13:5515:05
Dalbo/ Pjelax thn. 7:09Yhteiskoulun. 13:56n. 15:06
Viiti thn. 7:15Fossin. 13:59n. 15:09
Panulan. 7:18Koskelan jokitie n. 14:01  n. 15:11
Perälän. 7:21Perälän koulu n. 14:03 n. 15:13 
Rääsy / Perälä thn. 7:24Perälä n. 14:05 n. 15:15 
Perälä koulun. 7:25Panula n. 14:07 n. 15:17 
Koskelan jokitien. 7:27Viitintie n. 14:10 n. 15:20 
Uimahallin. 7:32 Viiti th / Österskogenn. 14:10 n. 15:20 
Yhteiskoulun. 7:35 Dalbo / Pjelax thn. 14:20  n. 14:30
Teuva7:40Kaskinen Sale piha14:3515:45

Merkkien selitykset:

Koulp = koulupäivinä

Seinäjoki - Kauhajoki - Teuva

M-PS
Seinäjoki Matkakeskus  21:30
Valtionkatun. 21:31
Maitojalosten. 21:35
Muuntoaseman. 21:38
Ahonkylän. 21:40
Tuomikylä thn. 21:41
Nikkolan. 21:44
Ilmajoki MH21:50
Ilmajoki-opiston. 21:52
SeAMK Maatalousn. 21:55
E-P:n opisto thn. 21:55
Koskenkorva S-Marketn. 21:58
Panttilan. 22:01
Tuulikellon. 22:03
Kurikka tori22:05
Mieto n. 22:10 
Lohiluoma n. 22:14 
Harja  n. 22:18
Turja Kansanopiston th n. 22:22 
Aro Luomankylä th n. 22:25 
Kauhajoki MH 22:30 
Kantokylä n. 22:35 
Kainaston keskustie  n. 22:40
 Kainasto kt 67n. 22:40 
Äystö n. 22:45 
Riippi n. 22:48 
Varamäki  n. 22:50
Hakala n. 22:53 
 Teuva MH Tamsi22:55 

Merkkien selitykset:

M-P = maanantaista perjantaihin
S = sunnuntaisin

HUOM!

Auto voi odottaa myöhässä olevaa junaa n. 10 min. Soita numeroon 06 2669102.

Jurva - Kauhajoki


Koulp
Koulp
Jurva
7:45
16:15
Norinkylä
7:55
16:25
Kiurunpää
n. 7:58
n. 16:30
Ratikylä
n. 8:08
    I
Ratikylä th
n. 8:13
n. 16:38
Onnela Jurvan th
n. 8:15
n. 16:40
Kainasto keskustie
8:20
16:45
Peiponmutka
    n. 8:21     n. 16:46
Aninkuja
n. 8:23
n. 16:48
Kantokylä
8:30
16:55
Koulukeskus
n. 8:37
n. 16:59
Kauhajoki
8:40
17:00

Merkkien selitykset: 

Koulp = Koulupäivinä

Kauhajoki - Jurva

KoulpKoulp

Kauhajoki6:3015:05

Koulukeskusn. 6:30n. 15:05

Kantokylä6:3515:10

Aninkujan. 6:38n. 15:13

Peiponmutkan. 6:40n. 15:15

Kainasto keskustien. 6:41n. 15:16

Ratikylä     In. 15:26
    
Ratikylä th   n. 6:45n. 15:30
    
Hangaskylä    6:5515:35       
Kiurunpää    n. 6:57n. 15:37        
Norinkylä    7:0515:40        
Nikkarikeskus   n. 7:12n. 15:49    
Jurva 7:20n. 15:55
  


  



 












Merkkien selitykset:

Koulp = Koulupäivinä

Vaasa - Jurva

KoulpM-P+

Vaasa Matkakeskus7:3513:00

Vaasanpuistikkon. 7:36n. 13:01

Koulukatu 51/52n. 7:38n. 13:03

Keskussairaalan. 7:39n. 13:04

KaarlenkenttäIn. 13:06

LentokentäntieIn. 13:12

Helsingby    7:50I
    
Hulmin. 7:56I
    
Laihia8:00I       
LångåminneI13:25        
Jakkula vt 3  n. 8:05 I        
Kylänpää Jurvantie8:10I    
SarvijokiI13:35
  
MetsäkyläI13:45  

NiemenkyläI 13:50

Pyörnin. 8:28n. 13:53

Koskimäkin. 8:34n. 13:56
Jurva8:4014:00

Merkkien selitykset:

Koulp = Koulupäivinä

M-P+ = Kouluvuoden aikana

I = Ei käy paikkakunnalla

Teuva - Jurva - Vaasa

KoulpM-P+

Teuva6:00


Horonkylä thn. 6:01


Kestin. 6:14


Jurva6:209:00

Pyörnin. 6:25n. 9:06

Niemenkylä6:309:10

Metsäkylä   n. 6:339:15
    
Jyrynkylä th   n. 6:39n. 9:21
    
Sarvijoki    n. 6:449:25       
Kolina    n. 6:51n. 9:32        
Långåminne    6:559:35        
Riimala vt 8   n. 7:00n. 9:40    
Lentokentäntie n. 7:09n. 15:55
  
Korkeamäkin. 7:16n. 9:49

Keskussairaalan. 7:21n. 9:57 

Koulukatu 51/52n. 7:23n. 9:57

Vaasanpuistikkon. 7:25n.9:58
Vaasa Matkakeskus7:3010:00

Merkkien selitykset:

Koulp = Koulupäivinä

M-P = maanantaista - perjantaihin 

+ = kouluvuode´n aikana

Perälä - Teuva - Kauhajoki - Teuva - Perälä

KoulpKoulp
Viitin th kt 676:40Kauhajoki15:05
Salonpään. 6:41Kauhajoki Kasinon. 15:08
Rääsy th kt 67n. 6:44Luomankylä n. 15:14
Koskelan jokitie thn. 6:47Luomankylä th kt 67n. 15:18
Auralan. 6:50Kainasto kt 67n. 15:20
Teuva Mh7:00Äystön. 15:25
Jaakonkujan. 7:00Riippin. 15:29
Kaarihovin. 7:02Pontus th Kauppilantien. 15:31
Riippin. 7:04Horonkylä thn. 15:35
Äystön. 7:08Teuva Mh15:40
Kainasto kt 67n. 7:12Auralan. 15:42
Onnela Jurva thn. 7:13Koskelan jokitie thn. 15:45
Luomankylän. 7:16Perälän koulun. 15:47
Topeeka Luomankylä thn. 7:20Salonpään. 16:00
Kauhajokin. 7:30Viitin th kt 67n. 16:01

HUOM! Auton vaihto Kurikka - Seinäjoki autoon Luomankylä th. Topeeka

Seinäjoki - Kauhajoki - Teuva

Koulp
Seinäjoki Matkakeskus 114:10
Valtion katun. 14:01
Maitojalosten. 14:15
Ahonkylän. 14:20
Tuomikylä thn. 14:21
Nikkola thn. 14:25
Ilmajoki Mh14:35
Kokonkujan. 14:36
Koskenkorva thn. 14:41
Tuiskulan. 14:46
Kurikka amk.n. 14:50
Kurikka torin. 15:00
Kurikka tori15:10
Jyllintaivaln. 15:13
Mieton. 15:15
Lohiluoman. 15:20
Harjan. 15:24
Turja Kansanop. thn. 15:29
Topeeka Aronkylän. 15:31
Kauhajoki n. 15:40 
Kauhajoki 16:05
Kauhajoki Kasinon. 16:08
Luomankylän. 16:14
Luomankylä th kt 67n. 16:17
Onnela Jurva thn. 16:19
Äystön. 16:25
Riippin. 16:30
Nisukorven thn. 16:35
Teuva mhn. 16:45

Merkkien selitykset:

Koulp = Koulupäivinä