Aikataulut Urpolan Liikenne Ky

Seinäjoki - Vaasa - Seinäjoki (5)

Seinäjoki - Vaasa

 M-P+  M-P+       M-P+    
Seinäjoki Matkakeskus   6:15 7:45   14:00
Marttilan koulu I I n. 14:05 
Ylistaro ras th n. 6:33 n. 8:03  n. 14:25
Ylistaro Mh I I 14:35 
Orisberg th n. 6:38  n. 8:08 n. 14:40 
Isokyrö Mh 6:45 8:15 15:00 
Tervajoentie 342  n. 6:49 n. 8:19 n. 15:07 
Tervajoki Mh  I n. 15:10 
Vähäkyrö kirkko  I 15:25 
Vanha-Vaasa  I n. 15:45 
Laihia ras th  7:05 8:35 
Helsingby n. 7:14  n. 8:44 
Vaasa Matkakeskus 7:30  9:00  15:55 

Vaasa - Seinäjoki

  M-P + (6    M-P+          M-P+ (6) 
Vaasa Matkakeskus  7:45 9:15  16:45 
Helsingby n. 8:00  n. 17:00 
Laihia Mh  8:10 17:10 
Vanha- Vaasa n. 9:23 
Vähäkyrö 9:45 
Tervajoki Mh n. 9:51 
Tervajoentie 342 n. 8:20  n. 9:54  n. 17:20 
Isokyrö Mh 8:30  10:05  17:25 
Orisberg th n. 8:38  n. 10:14  n. 17:33 
Ylistaro Mh  I 10:20  I
Ylistaro ras th  n. 8:47  n. 10:24  n. 17:42 
Halkosaari  n. 8:58 n. 10:35  n. 17:53 
Seinäjoki Matkakeskus 9:05  10:50  18:05 

Merkkien selitykset:

5 = Markkinaehtoinen reittiliikennevuoro! Seutu-, kaupunki- ja työmatkaliput eivät käy maksuvälineenä näissä vuoroissa!
M-P = maanantaista perjantaihin
+ = kouluvuoden aikana
I = ei käy paikkakunnalla 
6 = Vaasasta lähtiessä  ja Vaasaan mennessä ajetaan moottoritietä!

Jalasjärvi - Vaasa - Jalasjärvi

 JALASJÄRVI -VAASA  VAASA - JALASJÄRVI
    M-P+ M-P+ M-P+
Jalasjärvi 6:15 8:05 Vaasa Matkakeskus  16:15 
Jalasjärvi Kirkko I n. 8:05 Vaasanpuistikko    n. 16:17
Sikakylä th n. 6:16  n. 8:07  Koulukatu 51 /52  n. 16:19
Metsola   n. 6:20  n. 8:11  Keskussairaala   n. 16:20
 Kenkätehdas n. 6:21  n. 8:13  Korkeamäki  n. 16:23 
Pellavakutomo  n. 6:24   n. 8:15 Lentokentäntie  n. 16:30 
Opas vt 3  n. 6:29  Helsingby n. 16:36 
 Opas vanhatie n. 8:20  Hulmi  n. 16:41 
Luopa   n. 6:31   n. 8:24  Laihia MH 16:50 
Myllykylä th  n. 6:32  n. 8:26  Perälä  n. 16:55 
Kurikan am. opp. lait.   n. 6:37  n. 8:32 Jakkula vt 3  n. 16:57 
Kurikka tori  6:40 8:40  Kylänpää   n. 17:01 
Tuulikello  n. 6:43   n. 8:43 Jokikylä  17:10 
 Panttila n. 6:45  n. 8:45  Jokiperä  n. 17:15 
Lasipajan th  n. 6:48   n. 8:48 Tainuskylä th  n. 17:16 
 Koskenkorva S-Market  6:50 Huissi Yrjänäinen  n. 17:22 
Vaasantie 494   I 8:52  Kauppilantie 320    n. 17:27
E-P:n opisto th  n. 6:54   I Ilmajoki kirkko   n. 17:30
Huissi pikavuoropysäkki   n. 8:56  Ilmajoki-opisto    n. 17:31
Ilmajoki kirkko  n. 6:57  I Ilmajoki MH   17:45 
Ilmajoki-opisto  n.6:58   I SeAMK Maatalous  n. 17:50 
Ilmajoki MH   7:05  E-P:nopisto th n. 17:50 
Kauppilantie 320  n. 7:10   I Koskenkorva S-Market  n. 17:53 
Huissi Yrjänäinen   7:15  I Lasipajantie   n. 17:55 
Tainuskylä th  n. 7:24  n. 9:02  Panttila   n. 17:58 
Jokiperä  n. 7:26  n. 9:03  Tuulikello  n. 18:00 
Jokikylä  7:35   9:10 Kurikka tori  18:10 
Kylänpää  7:40  n. 9:15  Kurikan am. opp.lait.  n. 18:11 
Jakkula vt 3   n. 7:44 n. 9:19  Myllykylä  n. 18:17 
Perälä  n. 7:47  n.9:22  Luopa  n. 18:18 
Laihia MH  8:00  9:30  Opas vanhatie   n. 18:22 
Hulmi  n. 8:03  n. 9:33  Pellavakutomo  n. 18:28 
Helsingby n. 8:09   n. 9:39 Kenkätehdas  n. 18:30 
Lentokentäntie    n. 8:14  n. 9:44 Metsola   n. 18:32 
Korkeamäki   n. 8:22  n. 9:51 Seinäjoen th  n. 18:34
Keskussairaala  n. 8:26  n. 9:54  JAKK   n. 18:34 
Koulukatu 51/52   n. 8:28 n. 9:55  Sikakylä th   n. 18:38
Vaasanpuistikko  n. 8:30   n. 9:57 Jalasjärvi Mh  n. 18:44 
Vaasa Matkakeskus  8:35   10:00  Jaslasjärvi 18:45 

Merkkien selitykset:

M-P  = maanantaista - perjantaihin
+ = kouluvuoden aikana
I = ei käy paikkakunnalla

Isojoki - Kauhajoki - Isojoki

 Koulp Koulp (* Koulp
Isojoki Mh 6:50 Kauhajoki 15:10 16:20
Isojoenkoulukeskus n. 6:52 Kirjastonpolku n. 15:10 n. 16:20
Pihlajanpuoli n. 6:54 Kokonkylä th n. 15:18 n. 16:28
Kauhajoki th n. 6:55 Päntäne n. 15:20 n. 16:30
Möykky n. 7:02 Käyränkylä n. 15:24 n. 16:34
Uuro n. 7:07 Isojoentie 882 n. 15:30 n. 16:40
Isojoentie 882 n. 7:12 Uuro n. 15:35 n.16:45
Käyränkylä n. 7:18 Möykky 15:40 n. 16:50
Päntäne n. 7:21  Heikkilä I n. 16:51
Kokonkylä th n. 7:22  Kristiinantie 575 I n. 16:58
Kirjastonpolku  n. 7:35 Kauhajoki th n. 15:47 n. 17:00
Kauhajoki Mh  17:40 Pihlajanpuoli n. 15:48 n. 17:01
Isojoenkoulukeskus n. 15:50 n. 17:03
Isojoki Mh n. 15:52 17:05

Merkkien selitykset:

Koulp   = koulupäivänä

I   =   Ei käy paikkakunnalla 

(* = HUOM!  klo 15:10 vuoro ajetaan vain siihen asti kun on matkustajia.

 Jurva - Seinäjoki - Jurva

JURVA - SEINÄJOKI

Koulp Koulp
Jurva  6:40   Jurva 8:55 
Paloasema Jurva   n. 6:41 Paloasema Jurva   n. 8:55
Koskimäki  n. 6:46  Koskimäki  n. 8:58 
Tainuskylä th  Tainuunmäki  n. 6:48 Tainuskylä n. 9:04 
Kalajaisjärventie   n. 6:55  Tainuskylä th vt 3  n. 9:13 
Nopankylä   n. 7:00 Huissi Yrjänäntie   9:20
Koskrenkorva S-Market  7:15  Kauppilantie 320  n. 9:26 
E-P:n opisto th  n. 7:19  Ilmajoen kirkko  n. 9:29 
Ilmajoki kirkko  n. 7:22  Ilmajoki-opisto   n. 9:30
Ilmajoki-opisto  n. 7:23  Ilmajoki MH  9:40 
Ilmajoki MH   7:30 Aamukuja  n. 9:41 
Aamukuja  n. 7:32  Riistavalli th   n. 9:43
Tuomikylä th  n. 7:36  Huhtamaa   n. 9:48
Ahonkylä   n. 7:37 Pojanluoma Neiron koulu  9:50 
Alakylä th  n. 7:42  Kiviniementie  n. 9:52 
 Suupohjantie  n. 7:43 Renko  n. 9:55 
 Vapaudentie 36 n. 7:47  Jalasjärventie 50   n. 9:56
Marttilan koulu   n. 7:48 Soukkajoki th  n. 9:59 
Seinäjoken Kauppaoppilaitos   n. 7:50 Simuna th  n. 10:00 
Törnävä n. 7:52  Törnävän koulu   n. 10:00
Törnävän koulu  n. 7:53  Seinäjoen kauppaoppilaitos   n. 10:04 
Simuna th  n. 7:54 Marttilan koulu   n. 10:06
Koulutuskeskus Sedu  n. 8:00  Kauppakatu 20  n. 10:09 
Seinäjoki Matkakeskus  8:15  Seinäjoki Matkakeskus  10:15 

SEINÄJOKI - JURVA

Koulp Koulp
Seinäjoki Matkakeskus 13:30 Seinäjoki Matkakeskus 16:40
Ruukintie 7 n. 13:30 Valtionkatu   n. 16:41 
Marttilan koulu n. 13:32 Vapaudentien/ Suupohjantien risteys  n. 16:42
Seinäjoki Kauppaoppilaitos n. 13:33 Suupohjantie  n. 16:44 
Törnävä n. 15:35  Maitojaloste  n. 16:45
Törnävän koulu n. 15:35  Alakylä th   n. 16:45
 Simuna th n. 15:36  Ahonkylä   n. 16:50
 Soukkajoki th n. 13:36  Tuomikylä th  n. 16:51 
Jalasjärventie 50  n. 13:40  Nikkola    n. 16:54
 Kiviniemi  n. 13:44  Röysköläntie n. 16:56 
 Pojanluoma Neiron koulu  13:50  Arontie n. 16:57 
Huhtamaa  n. 13:52  Ilmajoki Mh  17:00
Riistavalli th   n. 13:57 Ilmajoki-opisto n. 17:02 
Aamukuja  n. 13:58  Ilmajoki kirkko 17:03 
Ilmajoki MH  14:05   Kauppila n. 17:05
Ilmajoki-opisto  n. 14:06  SeAMK Maatalous n. 17:03 
Kirkko  n. 14:07 E-P: opisto th   n. 17:05
 Kauppilantie 320  n. 14:11 Koskenkorvan S-Market   17:10
 Huissi Yrjänäntie  n. 14:15 Nopankylä  n. 17:19 
Tainuskylä th vt 3  n. 14:22  Kalajaisjärventie   n. 17:22 
Tainuskylä   n. 14:33  Tainuskylä th Tainuunmäki  n. 17:27 
 Koskimäki n. 14:40  Koskimäki    n. 17:31
Paloasema Jurva  n. 14:42   Paloasema Jurva  n. 17:33
 Jurva 14:45   Jurva 17:40 

Merkkien selitykset:

Koulp = koulupäivinä

Teuva - Kauhajoki - Teuva

TEUVA -KAUHAJOKI KAUHAJOKI - TEUVA
M-P+  Koulp 
Teuva MH  14:00   Kauhajoki MH 18:00 
Teuva koulukeskus  n. 14:02   Kauhajoki Kasino n. 18:03 
Teak Oy  n. 14:05 Luomankylä  n. 18:07 
Hakala  n. 14:08  Onnela, Jurva th  n. 18:12 
Kaarihovi th   n. 14:10 Kainasto Kt 67  n. 18:13 
Kauppila th  n. 14:12  Piikilä th  n. 18:17 
 Riippi  n. 14:14 Äystö    n. 18:17
Äystö  n. 14:20 Rintalantie   n. 18:21 
Piikkilän th  n. 14:20  Riippi  n.18:22 
Rämäkkä  n. 14:21  Varamäki  n. 18:23 
Keskustie   n. 14:25 Kaarihovi th   n. 18:24
Peiponmutka  n. 14:26  Nisukorventie  n. 18:25 
Aninkuja Köykän th  n. 14:30  Hakala  n. 18:26 
Kauhajoki MH   14:40 Teuva Mh   18:30

Merkkien selitykset:

Koulp = koulupäivinä
M-P = maanantaista perjantaihin
+ = kouluvuodenaikana

Teak Oy:n kautta vai perjantaisin!

Jalasjärvi - Kurikka - Jalasjärvi

JALASJÄRVI - KURIKKA

Koulp Koulp Koulp
Jalasjärvi  7:05  14:40  15:50
Jalasjärvi kirkko n. 7:06   n. 14:41  n. 15:51
Sikakylä th  n. 7:07   n. 14:42 n. 15:52 
Asulantie Hotelli vt 3   n. 7:07 n. 14:42   n. 15:52
Seinäjoentie th  n. 7:10   n. 14:45  n. 15:55
 Metsola th  n. 7:11 n. 14:46  n. 15:56 
Kenkätehdas  n. 7:13 I  I
Pellavakutomo  n. 7:15   I
Jokipii vt 3 n. 14:47  n. 15:57 
Ahonkylä th n. 7:17  n. 14:50 n. 16:00
Opas vanhatie  n. 7:22   n. 14:54  n. 16:04
Pulleri/ Siltatie  n.7:26  n. 14:55 n. 16:05 
Luopa  n. 7:26  n. 14:58 n.16:08 
Myllykylä th n. 7:29 n. 15:00 n. 16:10
Ikari  n. 7:31  n. 15:02  n. 16:12
Huovintie  n. 7:36   n. 15:05  n. 16:15
Kurikan am. opp. lait.   n.7:37 n. 15:06  n. 16:16
 Yhteiskoulu n. 7:39  n. 15:07  n. 16:07 
Kurikka tori 7:40   15:10 16:20 

KURIKKA - JALASJÄRVI

Koulp Koulp Koulp Koulp
Kurikka tori 8:05 14:05 15:10 16:20
Kurikka am. opp. lait. n.8:06 n. 14:06 n. 15:11 n. 16:21
Huovintienristeys n. 8:07 n. 14:07 n. 15:12 n. 16:22
Ikari n. 8:09 n. 14:10 n. 15:15 n. 16:25
Myllykylä th n. 8:11 n. 14:12 n. 15:17 n.16:17
Luopa n. 8:13 n. 14:14 n. 15:25 n. 16:29
Pulleri / Siltatie n. 8:15 I n. 15:27 n. 16:31
Opas vanhatie n. 8:16 I 15:30 n. 16:33
Ahonkylä n. 8:21 I I I
Mettäläntie n. 8:23 I I I
Harrin koulu n. 8:24 I  I
Petäys n. 8:25  I
Opas vt 3 n. 14:17 I I
Kylmänen th n. 14:18 
Lapioneva n. 14:19  n. 15:34   n. 16:37
 Ahonkylä th vt 3 I  n. 14:20 n. 15:35   n. 16:38
Pellavakutomo  n. 14:21  n. 15:36   n. 16:39
 Kauhjoentie / Jokipiintie n. 8:26   n. 14:23 n. 15:38  n. 16:41 
Kenkätehdas  n. 8:26  n. 14:24   n. 15:39 n. 16:42 
Metsola  n. 8:28   n. 14:26 n. 15:41   n. 16:44
Seinäjoki th Kivistö   n. 8:30  n. 14:28 n. 15:43  n. 16:46 
 JAKK n. 8:20  n. 14:28 n. 15:43  n. 16:46 
Vanhankirkonmäentie   N. 8:31 n. 14:29 n. 15:44   n. 16:47
Yläaste vt 3  n. 8:33  I
Rajalan siltakatu   n. 8:34  I
Oikotie  n. 8:35   I  I
Asulantie Hotelli vt 3  Í  n. 14:31  n. 15:45  n. 16:48
Sikakylä th n. 14:32  n. 15:46  n. 16:49 
Jalasjärvi  8:40  14:40  15:50  16:55

Merkkien selitykset:

koulp = koulupäivinä
I = ei käy paikkakunnalla

Teuva - Jurva - Kurikka - Jurva - Teuva

TEUVA - JURVA - KURIKKA                    

 Koulp  Koulp  Koulp  
Ma - Pe  Ma - To Pe 
Teuva   6:45 14:05 12:05
Kauppila Riippi th n. 6:49 n. 14:09  n. 12:09
Kesti n. 7:00 n. 14:20 n. 12:20
Jurva 7:10 14:30 12:30
Jurva 7:15 14:35  12:30 
Viitala th n. 7:29 n. 14:49 n. 12:44
Kampinkylä  n. 7:32   n. 14:52  n. 12:47
Kurikka tori  7:40  15:00  13:00
Kurikan am. opp.lait. n. 7:42 n. 15:02  n. 13:02 

KURIKKA - JURVA - TEUVA

   Koulp      Koulp      Koulp 
Ma - Pe  Ma- To Pe
Kurikka tori 7:40 15:00 13:00
Kurikan am.opp.lait.   n. 7:42  15:05  13:05
Kampinkylä  n. 7:51 n. 15:10 n. 13:11
Viitala th n. 7:53 n. 15:14 n. 13:14
Jurva  8:10 15:30  13:35
Pyörni  I n. 15:36
Niemenkylä   I  n. 15:40 I
Rannankylä   I  n. 15:45 I
 Järvenpää   I n. 15:48
Kesti   I  n. 15:50 n. 13:42
Kauppila Riippi th   I  n. 16:02 n. 13:54
Teuva    I  16:05 14:00 

Merkkien selitykset:

Koulp = koulupäivinä
Ma - To = maanantaista - torstaihin
Pe = perjantaisin
I = ei käy paikkakunnalla

Närvijoki - Laihia - Vaasa - Laihia - Närvijoki       

                                            Koulp  Koulp
Närvijoki 6:45  Vaasa Matkakeskus 4  14:15
Horonkylä th n. 6:46  Vaasanpuistikko n. 14:07 
Järvenpää 6:50 Koulukatu 51/52  n. 14:19 
Rannankylä n. 6:54 Keskussairaala  n. 14:20 
Niemenkylä 7:00 Korkeamäki  n. 14:22 
Pyörni n. 7:04 Lentokentäntie  n. 14:28 
Koskimäki 7:08 Helsingby  n. 14:34 
Jurva 7:15 Ruto  n. 14:37 
Jurva 7:35  Länsitie risteys n. 14:45 
Koskimäki n. 7:37 Laihia MH  14:50 
Jokisalontie n. 7:57 Länsitie risteys  n. 14:51
Kylänpää Länsitie n. 8:00 Keskuskoulu  n. 14:52 
Isokylä n. 8:05 Isokylä  n- 14:57 
Keskuskoulu n. 8:12  Kylänpää Jurvantie  n. 15:02 
Laihia MH   8:25 Jokisalontie n. 15:05
Länsitie risteys   n. 8:26 Pyörni n. 15:20 
Ruto   n. 8:33 Koskimäki n. 15:23
Helsingby  n. 8:38  Jurva  15:40
Lentokentäntie  n. 8:43  Jurva 16:00
Korkeamäki  n. 8:50  Tupenkylä X
Keskussairaala   n. 8:52  Kesti
Koulukatu 51/52   n. 8:53 Järvenpää  X
Vaasanpuistikko  n. 8:55  Horonkylä th X
Vaasa Matkakeskus   9:00 Närvijoki  16:20

Merkkien selitykset:

Koulp = koulupäivinä
X = pysähtyy tarvittaessa

Närpiö - Jurva - Seinäjoki - Jurva - Närpiö

NÄRPIÖ - JURVA - SEINÄJOKI SEINÄJOKI - JURVA- NÄRPIÖ
PSS+ P+ SS+
Närpiö Mh 16:45  Seinäjoki Matkakeskus 1 19:45 21:15 
Finby n. 16:48 Valtionkatu  n. 19:46   n. 21:16
Rääsy / Perälä th n. 16:57 Maitojaloste  n. 19:50 n. 21:19 
Teuva MH Tamsi 17:10 Muuntoasema  n. 19:53  n. 21:23
Kauppila n. 17:14 Ahonkylä  n. 19:55   n. 21:25
Pontus n. 17:18 Tuomikylä th  n. 19:56  n. 21:26 
Kesti n. 17:25 Ilmajoi MH   20:05 21:35 
Tupenkylä n. 17:27 Ilmajoki-opisto  n. 20:07  n. 21:37 
Jurva 17:35 SeAMK Maatalous n. 20:10  n. 21:40 
Koskimäki n. 17:37 E-P:n opisto th 20:10 n. 21:40 
Tainuskylä n. 17:41 Koskenkorva S-Market 20:15  21:45 
Nopankylä n. 17:50 Nopankylä  n. 20:24  n. 21:54 
Koskenkorva S-Market 18:00 Tainuskylä  n. 20:32  n. 22:02 
E-P:n opisto th n. 18:03 Koskimäki  n. 20:36  n. 22:06 
Ilmajoki-opisto n. 18:07  Jurva 20:45  22:15 
Ilmajoki MH 18:15 Lehtola th  n. 20:47 n. 22:17
Nikkola n. 18:19 Tupenkylä n. n. 20:50 n. 22:20 
Tuomikylä th n. 18:23 Kesti  n. 20:52   n. 22:22
Ahonkylä  n. 18:25  Pontus  n. 20:58   n. 22:28
 Muuntoasema n. 18:27  Kauppila  n. 21:02 n. 22:32
Maitojaloste 

n. 18:30

 Teuva MH Tamsi 21:10 22:40 
Vapaudentie 36 n. 18:36 Rääsy / Perälä th n. 21:17  n. 22:47 
Kauppakatu 20 n. 18:38 Finby  n. 21:37  n. 22:57 
Seinäjoki Matkakeskus 18:40 Närpiö MH  21:30  23:00

Merkkien selitykset:

P = perjantaisin
SS = sunnuntaisin , mutta lähekkäin sattuvista pyhäpäisistä vain viimeisenä, ei yksittäisinä arkipyhinä
+ = kouluvuoden aikana

Vaasa - Jokikylä - Jokiperä - Vaasa

VAASA - JOKIKYLÄ - JOKIPERÄ   JOKIPERÄ - JOKIKYLÄ - VAASA
                                  M-P+ Koulp M-P+ Koulp
Vaasa Matkakeskus 12:15 14:00  Tainuskylä th 15:10 
Vaasanpuistikko n. 12:16  n. 14:01  Jokiperä  n. 15:11 
Koulukatu 51/52  n. 12:18  n. 14:04  Kasinkylä  n. 15:14 
Keskussairaala   n. 12:19 n. 14:05  Jokikylä  13:10  15:15 
Korkeamäki  n. 12:22  n. 14:09  Jokisalo th  n. 13:11   n. 15:18
Lentokentäntie   n. 12:27 n. 14:15   Kylänpää n. 13:16   n. 15:22
Tuovila/ Vikby th  n. 12:30  n. 14:18  Jakkula vt 3  n. 13:19  n. 15:26 
Helsingby  n. 12:33  n. 14:21  Perälä  n. 13:22  n. 15:29 
Ruto  n. 12:36   n. 14:24 Laihia MH  13:30  15:35 
Hulmi   n. 12:38  n. 14:26 Hulmi   n. 15:38
Laihia MH  12:50 

14:35

 14:40

Ruto   X n. 15:40
Perälä n. 12:55  n. 14:44  Helsinby   n. 13:40 n. 15:44 
Jakkula vt 3 n. 12:57  n. 14:47   Tuovila / Vikby n. 15:46 
Kylänpää n. 13:01   n. 14:51 Lentokentäntie   X  n. 15:49
Jokisalo th n. 13:06   n. 14:56 Korkeamäki   n. 15:56
Jokikylä 13:10  15:00  Keskussairaala   n. 13:50 n. 15:59 
Kasinkylä  n. 15:01  Koulukatu 51/52  n. 13:53   n. 16:00
Jokiperä   I n. 15:05  Vaasanpuistikko   n. 13:55 n. 16:02 
Tainuskylä th   I 15:10  Vaasa Matkakeskus  14:00   16:05

Merkkien selitykset:

M-P = maanantaista - perjantaihin
+ =  Kouluvuoden aikana
Koulp = Koulupäivinä
X = Pysähtyy tarvittaessa
I = Ei käy paikkakunnalla

Kristiinankaupunki - Seinäjoki - Kristiinankaupunki

Kristiinankaupunki - Seinäjoki Seinäjoki - Kristiinankaupunki
 M-P+ M-P+
Kristiinank. Merikatu piha 4:15 Seinäjoki Matkakeskus 2 19:30
Piolahti n. 4:27 Valtionkatu n. 19:31
Böle n. 4:31 Muuntoasema n. 19:40
Närpiö MH 4:40 Ahonkylä n. 19:40
Finby n. 4:42 Tuomikylä th n. 19:41
 Rääsy, Perälä th n. 4:52 Ilmajoki th 19:50 
Teuva MH Tamsi 5:05  Peuralankylä kt 67 n. 19:52 
 Kaarihovi n. 5:07  Koskenkorva th  19:55
Riippi  n. 5:10  Tuiskula   n. 19:59
Äystö n. 5:15  Huovintien risteys 20:05 
 Kainasto keskustie n. 5:20  Lusankylä  n. 20:08 
Kantokylä  n. 5:24 Pitkämö th  n. 20:10 
Kauhajoki MH  5:30  Lohiluoma th  n. 20:13
Lellava   n. 5:33 Harjankylä th  n. 20:16 
  Jalasjärvi th n. 5:35  Jalasjärvi th   n. 20:22
Harjankylä th n. 5:39  Lellava n. 20:25 
Lohiluoma th  n. 5:42 Kauhajoki MH  20:30 
 Pitkämö th n. 5:45  Kantokylä  n. 20:35 
 Lusankylä n. 5:47   Kainasto keskustie n. 20:40 
Huovintien risteys 5:55  Äystö n. 20:47 
Tuiskula n. 5:57  Riippi  n. 20:50
Koskenkorva th  6:05 Kaarihovi  n. 20:53
Peuralankylä kt 67  n. 6:08 Teuva MH Tamsi  20:55
Ilmajoki th  6:10  Rääsy / Perälä th  n. 21:01 
Tuomikylä th  n. 6:14  Finby n. 21:12 
 Ahonkylä n. 6:15  Närpiö MH   21:20
Muuntoasema  n. 6:17  Böle n. 21:25 
Valtionkatu  n. 6:26  Piolahti  n. 21:29 
Seinäjoki Matkakeskus   6:30 Kristiinank. Merikatu piha  21:45 

Merkkien selitykset:

M-P = maanantaista - perjantaihin
+ = kouluvuoden aikana

Huom!

Jos juna on myöhässä, varmista jatkoyhteys! Soita numeroon 06 2669102. Auto voi odottaa 10 min!

Kauhajoki - Seinäjoki - Kauhajoki

KAUHAJOKI - SEINÄJOKI  SEINÄJOKI - KAUHAJOKI  
M-P+ M-P+
Kauhajoki MH 7:15 Seinäjoki Matkakeskus 1 16:30
Tiililäntie n. 7:17 Valtionkatu n. 16:31
Topeeka /Luomankylä th n. 7:20 Muuntoasema n. 16:38
Jalasjärvi th n. 7:21 Neiro Suupohjantie n. 16:39
Harjankylä th n. 7:25 Ahonkylä n. 16:40
Lohiluoma th  n. 7:28 Tuomikylä th n. 16:41 
Säntti n. 7:31 Ilmajoki MH  16:50 
Lusankylä n. 7:32 Kokonkuja  n. 16:51 
Kurikankylä n. 7:35  Peuralankylä kt 67 16:53 
Kurikka tori 7:40 Koskenkorva th  n. 16:46 
Kurikan am.opp.lait. n. 7:41 Piirtola   n. 16:57
Huovintien risteys n. 7:42 Tuiskula  n. 17:00 
Tuiskula n. 7:45  Huovintien risteys n. 17:01 
Piirtola n. 7:48 Kurikan am. opp.lait.  n. 17:02 
Koskenkorva th n. 7:49 Kurikka tori 

17:05

Peuralankylä kt 67 n. 7:52 Kurikkala  n. 17:10
Kokonkuja n. 7:54 Lusankylä n. 17:15 
Ilmajoki MH 7:55 Säntti  n. 17:16 
Tuomikylä th n. 8:03 Lohiluoma th   n. 17:20
Ahonkylä n. 8:05 Harjankylä th  n. 17:23 
Neiro Suupohjantie n. 8:06 Jalasjärvi th  n. 17:29 
Muuntoasema n. 8:07  Topeeka/ Luomankylä th  n. 17:31
Valtionkatu n. 8:13 Tiililäntie   n. 17:33 
Seinäjoki Matkakeskus 8:15 Kauhajoki MH  17:35 

Merkkien selitykset:

M-P+ = Kouluvuoden aikana maanantai - perjantai

Kaskinen - Teuva - Kaskinen

KASKINEN - TEUVA    TEUVA - KASKINEN   
Koulp Koulp Koulp
Kaskinen  Sale piha 7:00 Teuva MHTamsi 13:55 15:05
Dalbo/ Pjelax th n. 7:09 Yhteiskoulu n. 13:56 n. 15:06
Viiti th n. 7:15 Fossi n. 13:59 n. 15:09
Panula n. 7:18 Koskelan jokitie  n. 14:01   n. 15:11
Perälä n. 7:21 Perälän koulu  n. 14:03  n. 15:13 
Rääsy / Perälä th n. 7:24 Perälä  n. 14:05  n. 15:15 
Perälä koulu n. 7:25 Panula  n. 14:07  n. 15:17 
Koskelan jokitie n. 7:27 Viitintie  n. 14:10  n. 15:20 
Uimahalli n. 7:32  Viiti th / Österskogen n. 14:10  n. 15:20 
Yhteiskoulu n. 7:35  Dalbo / Pjelax th n. 14:20   n. 14:30
Teuva 7:40 Kaskinen Sale piha 14:35 15:45

Merkkien selitykset:

Koulp = koulupäivinä

Seinäjoki - Kauhajoki - Teuva

M-PS
Seinäjoki Matkakeskus   21:30
Valtionkatu n. 21:31
Maitojaloste n. 21:35
Muuntoasema n. 21:38
Ahonkylä n. 21:40
Tuomikylä th n. 21:41
Nikkola n. 21:44
Ilmajoki MH 21:50
Ilmajoki-opisto n. 21:52
SeAMK Maatalous n. 21:55
E-P:n opisto th n. 21:55
Koskenkorva S-Market n. 21:58
Panttila n. 22:01
Tuulikello n. 22:03
Kurikka tori 22:05
Mieto  n. 22:10 
Lohiluoma  n. 22:14 
Harja   n. 22:18
Turja Kansanopiston th  n. 22:22 
Aro Luomankylä th  n. 22:25 
Kauhajoki MH  22:30 
Kantokylä  n. 22:35 
Kainaston keskustie   n. 22:40
 Kainasto kt 67 n. 22:40 
Äystö  n. 22:45 
Riippi  n. 22:48 
Varamäki   n. 22:50
Hakala  n. 22:53 
 Teuva MH Tamsi 22:55 

Merkkien selitykset:

M-P = maanantaista perjantaihin
S = sunnuntaisin

HUOM!

Auto voi odottaa myöhässä olevaa junaa n. 10 min. Soita numeroon 06 2669102.

Jurva - Kauhajoki

Koulp Koulp Koulp Koulp
Jurva 6:35 7:45 15:05 16:05
Norinkylä 6:50 7:55 15:15 16:15
Kiurunpää n. 6:53 n. 7:58 n. 15:20 n. 16:20
Ratikylä     I n. 8:08     I     I
Ratikylä th n. 6:59 n. 8:13 n. 15:28 n. 16:28
Onnela Jurvan th n. 7:01 n. 8:15 n. 15:30 n. 16:30
Kainasto keskustie 7:05 8:20 15:35 16:35
Kokko 7:15     I     I     I
Aninkuja     I n. 8:23 n. 15:38 n. 16:38
Kantokylä     I 8:30 15:45 16:45
Koulukeskus n. 7:22 n. 8:37 n. 15:49 n. 16:49
Kauhajoki 7:25 8:40 15:50 16:50

Merkkien selitykset: 

Koulp = Koulupäivinä

 I     = Ei käy paikkakunnalla

Kauhajoki - Teuva - Jurva

Koulp Koulp Koulp Koulp
Kauhajoki 6:40 7:25 15:05 16:10
Koulukeskus n. 6:40 n. 7:25 n. 15:05 n. 16:10
Kantokylä 6:45 7:30 15:10 16:15
Aninkuja n. 6:48 n. 7:33 n. 15:13 n. 16:18
Kainasto keskustie n. 6:51 n. 7:35 n. 15:16 n. 16:21
Kainasto kt 67 n. 6:55 n. 7:35 n. 15:20 n. 16:25
Äystö     I n. 7:40     I     I
Riippi     I n. 7:45     I     I
Koulukeskus     I n. 7:53     I     I
Teuva     I n. 7:55     I     I
Kaarihovi th     I n. 7:57     I     I
Riippi Norintie th     I n. 8:00     I     I
Hirvelänpää     I n. 8:12     I     I
Ratikylä     I     I n. 15:26     I
Ratikylä th n. 6:58     I n. 15:30 n. 16:27
Kiurunpää n. 7:08     I n. 15:37 n. 16:32
Norinkylä n. 7:15 n. 8:20 n. 15:45 n. 16:40
Jurva 7:30 8:35 15:55 16:55

Merkkien selitykset:

Koulp = Koulupäivinä

I = Ei käy paikkakunnalla

Perälä - Teuva - Kauhajoki - Teuva - Perälä

Koulp Koulp
Viitin th kt 67 6:40 Kauhajoki 15:05
Salonpää n. 6:41 Kauhajoki Kasino n. 15:08
Rääsy th kt 67 n. 6:44 Luomankylä  n. 15:14
Koskelan jokitie th n. 6:47 Luomankylä th kt 67 n. 15:18
Aurala n. 6:50 Kainasto kt 67 n. 15:20
Teuva Mh 7:00 Äystö n. 15:25
Horonkylä th n. 7:01 Riippi n. 15:29
Pontus th Kauppilantie n. 7:05 Pontus th Kauppilantie n. 15:31
Riippi n. 7:07 Horonkylä th n. 15:35
Äystö n. 7:11 Teuva Mh 15:40
Kainasto kt 67 n. 7:15 Aurala n. 15:42
Onnela Jurva th n. 7:17 Koskelan jokitie th n. 15:45
Luomankylä n. 7:21 Perälän koulu n. 15:47
Topeeka Luomankylä th n. 7:26 Salonpää n. 16:00
Kauhajoki n. 7:35 Viitin th kt 67 n. 16:01

HUOM! Auton vaihto Kurikka - Seinäjoki autoon Luomankylä th. Topeeka

Seinäjoki - Kauhajoki - Teuva

M-P+
Seinäjoki Matkakeskus 1 14:10
Valtion katu n. 14:01
Maitojaloste n. 14:15
Ahonkylä n. 14:20
Tuomikylä th n. 14:21
Nikkola th n. 14:25
Ilmajoki Mh 14:35
Kokonkuja n. 14:36
Koskenkorva th n. 14:41
Tuiskula n. 14:46
Kurikka amk. n. 14:50
Kurikka tori n. 15:00
Kurikka tori 15:10
Jyllintaival n. 15:13
Mieto n. 15:15
Lohiluoma n. 15:20
Harja n. 15:24
Turja Kansanop. th n. 15:29
Topeeka Aronkylä n. 15:31
Kauhajoki  n. 15:40 
Kauhajoki  16:05
Kauhajoki Kasino n. 16:08
Luomankylä n. 16:14
Luomankylä th kt 67 n. 16:17
Onnela Jurva th n. 16:19
Äystö n. 16:25
Riippi n. 16:30
Nisukorven th n. 16:35
Teuva mh n. 16:45

Merkkien selitykset:

M-P+ = Maanantaista perjantaihin kouluvuoden aikana