Autoilua jo vuodesta 1981!

Aikataulut Urpolan Liikenne Ky

Seinäjoki - Vaasa - Seinäjoki

SEINÄJOKI - VAASA

 M-P++ M-P++      M-P++    
Seinäjoki Matkakeskus       5:156:15 14:00
Halkosaarin. 5:25n. 6:23n. 14:10
Ylistaro ras thn. 5:33n. 6:33 n. 14:20
Ylistaro Mh5:40 6:4014:35 
Orisberg thn. 5:45 n. 6:47n. 14:42 
Isokyrö Mh5:55 6:5615:00 
Tervajoki MhII15:10
Tevajoki pika Ln. 6:04n. 7:04 I
Vähäkyrö kirkko I15:25 
Laihia as thn. 6:15  X I
Laihia Mh     I7:15  I
Helsingbyn. 6:24  n. 7:24   I
Vaasa Matkakeskus6:45 7:4515:55
VAASA - SEINÄJOKI
  M-P + +   M-P++        M-P++
Vaasa Matkakeskus          7:059:3016:05
Keskussairaalan. 7:10   In. 16:10
Helsingbyn. 7:22   In. 16:22
Laihia Mh 7:35   I 16:40
Vanha- Vaasan. 9:38 
Vähäkyrö9:55
Tervajoentie pika In. 7:40  I n. 16:47
Tervajoki Mh In. 10:0116:50
Isokyrö Mh7:5510:2017:05
Ylistaro Mh 8:1510:35 17:25
Kylänpää n. 8:20   I n.17:40 
Liipantönkkän. 8:25    I
Kainasto  I n. 10:41n. 17:42 
Halkosaari n. 8:45n. 10:50n. 17:53 
Seinäjoki Matkakeskus  9:00    11:0517:55 

Merkkien selitykset:
M-P++ = maanantai - perjantai kesä
I  = ei käy paikkakunnalla


Seinäjoki - Ylistaro - Seinäjoki

SEINÄJOKI - YLISTAROYLISTARO - SEINÄJOKI

M-P++
M-P++
Seinäjoki Matkakeskus     3   11:15 Ylistaro Mh12:20
Heikkilä n. 11:17 Ylistaro ras thn. 12:24 
Halkosaari n. 11:24Kainaston. 12:26
Kitinojan. 11:40 Kiilunen n. 12:28 
Hanhikoski n. 11:47Halkosaari n. 12:35
Liipantönkkän. 11:50 Heikkilän. 12:40
Kylänpää    12:00Kauppakatu n. 12:47
Ylistaro Mhn. 12:05Seinäjoki Matkakeskus     12:50

Merkkien selitykset:
M-P++= maanantai - perjantai kesä

JURVA - SEINÄJOKI - JURVA

JURVA  - SEINÄJOKISEINÄJOKI - JURVA
 M-P++M-P++
Jurva8:55Seinäjoki Matkakeskus 413:30
Paloasema Jurvan. 8:56Ruukintie                            n. 13:30
Koskimäkin. 8:58Marttilan koulun. 13:02
Tainuskylän. 9:04Seinäjoen Kauppaoppilaitos n. 13:33
Tainuskylä thn. 9:13Törnävä   n. 13:35
 Huissi Yrjänäinenn. 9:20Simuns thn. 13:36
Kauppilantien. 9:26 Soukkajoki thn. 13:36
Kirkkon. 9:29 Isosaarin. 13:39
Ilmajoki - opiston. 9:30 Renko n. 13:41
Ilmajoki Mh  9:40 Kiviniementien. 13:44
Aamukujan. 9:41Pojanluoma Neiron koulu       n. 13:50
Riistavalli thn. 9:43 Huhtamaan. 13:52
Huhtamaan. 9;48Riistavalli thn. 13:57
Pojanluoma Neiron koulu   n. 9:50Aamukujan. 13,58
Kiviniementien. 9:52Ilmajoki Mh14:05
Renkon. 9:55Ilmajoki-opiston. 14:10
Simuna thn. 10:00Kauppilan. 14:12
Törnävän. 10:01Huissi Yrjänäinenn. 14:15
Seinäjoen Kauppaoppilaitos  n. 10:04Tainuskylä thn. 14:25
Marttilan koulun. 10:06Tainuskylän.14:35
Kauppakatun. 10:09 Paloasema Jurvan. 14:44
Seinäjoki Matkakeskus10:15 Jurva14:45

Merkkien selitykset:

M-P++  = maanantai - perjantai kesä

Huom!

Jos juna on myöhässä, varmista jatkoyhteys! Soita numeroon 06 2669102. Auto voi odottaa 10 min!

JURVA - VAASA- JURVA

JURVA  - VAASAVAASA - JURVA
 M-PM-P++
Jurva9:00Vaasa Matkakeskus 413:00
Paloasema Jurvan. 9:01Vaasanpuistikko                   n. 13:02
Koskimäkin. 9:02Koulukatu 51/52n. 13:03
Pyörnin. 9:06Keskussairaalan. 13:04
Niemenkylän. 9:10Kaarlenkenttän. 13:06
 Metsäkylän. 9:15Korkesmäkin. 13:07
Jyrynkylä thn. 9:21Lentokentäntien. 13:12
Vuodontien. 9:24Vikbyn teollisuusaluen. 13:14
Sarvijokin. 9:25Riimala vt 8 n. 13:19
Kolinan koulu n. 9:29Långåminnen. 13:25
Hattulan. 9:34Hattula      n. 13:25
Långåminnen. 9:35Kolinan koulun. 13:30
Nikkari thn. 9;35Sarvijokin. 13:35
Riimala n. 9:40Aamukujan. 13,58
Tölby thn. 9:3Vuodontie n. 13:36
Vikbyn teollisuusaluen. 9:47Jyrynkylä thn. 13:40
Lentokentäntie n. 9:49Metsäkylän. 13:45
Korkeamäkin. 9:55Niemenkylän. 13:50
Keskussairaalan. 9:57Pyörnin. 13:53
Koulukatu 51/52n. 9:57Koskimäki thn.13:56
Vaasanpuistikkon. 9:58 Paloasema Jurvan. 13:58
Vaasa Matkakeskus10:10 Jurva14:00

Merkkien selitykset:

M-P  = maanantai - perjantai


Seinäjoki - Kauhajoki - Teuva

M-P++
Seinäjoki Matkakeskus  12:15
Valtionkatun. 12:16
Maitojalosten. 12:20
Muuntoaseman. 12:23
Ahonkylän. 12:20
Tuomikylä thn. 12:26
Nikkolan. 12:30
Ilmajoki MH12:40
Ilmajoki-opiston. 12:42
SeAMK Maatalousn. 12:45
E-P:n opisto thn. 12:45
Koskenkorva S-Marketn. 12:48
Panttilan. 12:53
Tuulikellon. 12:55
Kurikka tori13:00
Mieto n. 13:10 
Lohiluoma n. 13:14
Harja  n. 13:18
Turja Kansanopiston th n. 13:22
Aro Luomankylä th n. 13:25
Kauhajoki las13:30
Kauhajoki Kasinon. 13:33
Luomankylä n. 13:40
 Kainasto kt 67n. 13:45
Äystö n. 13:50
Riippi n. 13:53
Varamäki  n. 13:55
Hakala n. 13:58
 Teuva  Mikkiläntie 314:00 

Merkkien selitykset:

M-P++ = maanantaista perjantaihin kesä

Seinäjoki - Kauhajoki - Teuva

M-P++
Seinäjoki Matkakeskus  14:10
Valtionkatun. 14:11
Maitojalosten. 14:15
Muuntoaseman. 14:18
Ahonkylän. 14:20
Tuomikylä thn. 14:21
Nikkolan. 14:25
Ilmajoki MH14:35
Valtiontie n. 14:36
Koskenkorva thn. 14:41
Seinäjoki th Nikkolan. 14:44
Tuiskulan. 14:46
Kurikan Magneettin. 14:49
Kurikka ammattioppilaitosn. 14:50
Kurikka tori15:00
Mieto n. 15:15
Lohiluoma n. 15:19
Harja  n. 15:23
Turja Kansanopiston th n. 15:27
Aro Luomankylä th n. 15:33
Kauhajoki las15:40
Kauhajoki Kasinon. 16:08
Luomankylä n. 16:14
 Kainasto kt 67n. 16:20
Äystö n. 16:25
Riippi n. 16:28
Varamäki  n. 16:30
Hakala n. 16:33
 Teuva  Mikkiläntie 316:40

Merkkien selitykset:

M-P++ = maanantaista perjantaihin kesä

Seinäjoki - Kauhajoki - Teuva

M-PS
Seinäjoki Matkakeskus  21:30
Valtionkatun. 21:31
Maitojalosten. 21:35
Muuntoaseman. 21:38
Ahonkylän. 21:40
Tuomikylä thn. 21:41
Nikkolan. 21:44
Ilmajoki MH21:50
Ilmajoki-opiston. 21:52
SeAMK Maatalousn. 21:55
E-P:n opisto thn. 21:55
Koskenkorva S-Marketn. 21:58
Panttilan. 22:01
Tuulikellon. 22:03
Kurikka tori22:05
Mieto n. 22:10 
Lohiluoma n. 22:14 
Harja  n. 22:18
Turja Kansanopiston th n. 22:22 
Aro Luomankylä th n. 22:25 
Kauhajoki MH 22:30 
Kantokylä n. 22:35 
Kainaston keskustie  n. 22:40
 Kainasto kt 67n. 22:40 
Äystö n. 22:45 
Riippi n. 22:48 
Varamäki  n. 22:50
Hakala n. 22:53 
 Teuva MH Tamsi22:55 

Merkkien selitykset:

M-P = maanantaista perjantaihin
S = sunnuntaisin

HUOM!

Auto voi odottaa myöhässä olevaa junaa n. 10 min. Soita numeroon 06 2669102.

Teuva - Kauhajoki - Seinäjoki

M-P++
Teuva Mikkiläntie 38:00
Hakalan. 8:00
Kaarihovin. 8:02
Riippin. 8:05
Äystön. 8:10
Kainasto kt 67 thn. 8:15
Luomankylä n. 8:20
Topeeka Luomankylä thn. 8:28
Kauhajoki lasn. 8:40
Kauhajoki Kasinon. 8:48
Aronkylä Seinäjoentie pikan. 8:51
Harjankylä thn. 8:55
Pitkämö thn. 9:00
Kurikan Magneettin. 9:06
Kurikka tori9:15
Kurikan Magneettin. 9:16
Tuiskulan. 9:20
Koskenkorva th n. 9:24
Valtiontie n. 9:30
Ilmajoki MH9:35
Aamukujan. 9:37
Tuomikylä thn. 9:41
Ahonkylä n. 9:42
Muuntoasema n. 9:44
Alakylä thn. 9:46
Maitojalosten. 9:47
Vapaudentie 36 n. 94
Kauppakatu 20n. 9:56
 Seinäjoki Matkakeskus10:00

Merkkien selitykset:

M-P++ = maanantaista perjantaihin kesä

Seinäjoki - Kauhajoki - Teuva

M-P++
Teuva Mikkiläntie 314:00
Hakalan. 14:00
Kaarihovin. 14:02
Riippin. 14:05
Äystön. 14:10
Kainasto kt 67 thn. 14:15
Luomankylän. 14:20
Topeeka Luomankylä th14:25
Kauhajoki las14:30
Kauhajoki Kasinon. 14:48
Aronkylä Seinäjoentie pikan. 14:51
Harjankylä thn. 14:55
Pitkämö thn. 15:00
Saukkoniemi n. 15:03
Kurikka tori15:15
Kurikan Magneettin. 15:17
Tuiskulan. 1520
Koskenkorva th n. 15:24
Valtiontien. 15:30
Ilmajoki Mh15:35
Aamukuja15:37
Tuomikylä thn. 1:41
Ahonkylä  n. 15:42
 Muuntoaseman. 15:44
Alakylä thn. 15:46
Maitojalosten. 15:47
Vapaudentie 36 n.15:52
Kauppakatu 20n. 15:54
Seinäjoki Matkakeskus15:55

Merkkien selitykset:

M-P++ = maanantaista perjantaihin kesä