Autoilua jo vuodesta 1981!

Aikataulut Urpolan Liikenne Ky

Kesäaikataulu voimassa 1.6.2020-8.8.2020

Seinäjoki - Vaasa - Seinäjoki

SEINÄJOKI - VAASA

 M-P++ M-P++      M-P++    
Seinäjoki Matkakeskus       5:156:15 14:00
Halkosaarin. 5:25n. 6:23n. 14:10
Ylistaro ras thn. 5:33n. 6:33 n. 14:20
Ylistaro Mh5:40 6:4014:35 
Orisberg thn. 5:45 n. 6:47n. 14:42 
Isokyrö Mh5:55 6:5615:00 
Tervajoki MhII15:10
Tevajoki pika Ln. 6:04n. 7:04 I
Vähäkyrö kirkko I15:25 
Laihia as thn. 6:15  X I
Laihia Mh     I7:15  I
Helsingbyn. 6:24  n. 7:24   I
Vaasa Matkakeskus6:45 7:4515:55
VAASA - SEINÄJOKI
  M-P + +   M-P++        M-P++
Vaasa Matkakeskus          7:059:3016:05
Keskussairaalan. 7:10   In. 16:10
Helsingbyn. 7:22   In. 16:22
Laihia Mh 7:35   I 16:40
Vanha- Vaasan. 9:38 
Vähäkyrö9:55
Tervajoentie pika In. 7:40  I n. 16:47
Tervajoki Mh In. 10:0116:50
Isokyrö Mh7:5510:2017:05
Ylistaro Mh 8:1510:35 17:25
Kylänpää n. 8:20   I n.17:40 
Liipantönkkän. 8:25    I
Kainasto  I n. 10:41n. 17:42 
Halkosaari n. 8:45n. 10:50n. 17:53 
Seinäjoki Matkakeskus  9:00    11:0517:55 

Merkkien selitykset:
M-P++ = maanantai - perjantai kesä
I  = ei käy paikkakunnalla


Seinäjoki - Ylistaro - Seinäjoki

SEINÄJOKI - YLISTAROYLISTARO - SEINÄJOKI

M-P++
M-P++
Seinäjoki Matkakeskus     3   11:15 Ylistaro Mh12:20
Heikkilä n. 11:17 Ylistaro ras thn. 12:24 
Halkosaari n. 11:24Kainaston. 12:26
Kitinojan. 11:40 Kiilunen n. 12:28 
Hanhikoski n. 11:47Halkosaari n. 12:35
Liipantönkkän. 11:50 Heikkilän. 12:40
Kylänpää    12:00Kauppakatu n. 12:47
Ylistaro Mhn. 12:05Seinäjoki Matkakeskus     12:50

Merkkien selitykset:
M-P++= maanantai - perjantai kesä

JURVA - SEINÄJOKI - JURVA

JURVA  - SEINÄJOKISEINÄJOKI - JURVA
 M-P++M-P++
Jurva8:55Seinäjoki Matkakeskus 413:30
Paloasema Jurvan. 8:56Ruukintie                            n. 13:30
Koskimäkin. 8:58Marttilan koulun. 13:02
Tainuskylän. 9:04Seinäjoen Kauppaoppilaitos n. 13:33
Tainuskylä thn. 9:13Törnävä   n. 13:35
 Huissi Yrjänäinenn. 9:20Simuns thn. 13:36
Kauppilantien. 9:26 Soukkajoki thn. 13:36
Kirkkon. 9:29 Isosaarin. 13:39
Ilmajoki - opiston. 9:30 Renko n. 13:41
Ilmajoki Mh  9:40 Kiviniementien. 13:44
Aamukujan. 9:41Pojanluoma Neiron koulu       n. 13:50
Riistavalli thn. 9:43 Huhtamaan. 13:52
Huhtamaan. 9;48Riistavalli thn. 13:57
Pojanluoma Neiron koulu   n. 9:50Aamukujan. 13,58
Kiviniementien. 9:52Ilmajoki Mh14:05
Renkon. 9:55Ilmajoki-opiston. 14:10
Simuna thn. 10:00Kauppilan. 14:12
Törnävän. 10:01Huissi Yrjänäinenn. 14:15
Seinäjoen Kauppaoppilaitos  n. 10:04Tainuskylä thn. 14:25
Marttilan koulun. 10:06Tainuskylän.14:35
Kauppakatun. 10:09 Paloasema Jurvan. 14:44
Seinäjoki Matkakeskus10:15 Jurva14:45

Merkkien selitykset:

M-P++  = maanantai - perjantai kesä

Teuva - Seinäjoki

TEUVA - SEINÄJOKITEUVA - SEINÄJOKI
 M-P++M-P++
Teuva Mikkiläntie 38:00Teuva Mikkiläntie 314:00
Hakalan. 8:00Hakala                   n. 14:00
Riippin. 8:05Riippin. 14:05
Äystön. 8:10Äystön. 14:10
Kainasto Onnelan. 8:15Kainasto Onnelan. 14:15
Luomankykän. 8:20Luomankylän. 14:20
Kauhajoki lasn. 8:40 Kauhajoki lasn. 14:30
Jalasjärvi thn. 8:51Jalasjärvi thn. 14:51
Lohiluoma thn. 8:58Lohiluoma th n. 14:58
Kurikka Magneetti  n. 9:06Kurikankylän. 15:05
Kurikka Tori9:15Kurikka Tori   15:15
Kurikan Magneettin. 9:07Kurikan Magneettin. 15:17
Tuiskulan. 9;20Tuiskulan. 15:20
Koskenkorva th   n. 9:24Koskenkorva thn. 15:24
Ilmajoki MH9:35Ilmajoki Mh15:35
Aamukujan. 9:37Aamukujan. 15:37
Tuomikylä thn. 9:41Tuomikylä thn. 15:41
Muuntoaseman. 9:44Muuntoaseman. 15:44
Maitojalosten. 9:47Maitojalosten. 15:47
Vapoaudentie 36n. 9:54Vapaudentie 36n.15:52
Kauppakatu 20n. 9:56 Kauppakatu 20n. 15:54
Seinäjoki Matkakeskus10:00Seinäjoki Matkakeskus15:55

Merkkien selitykset:

M-P++  = maanantai - perjantai kesä


Teuva - Seinäjoki - Teuva

TEUVA - SEINÄJOKISEINÄJOKI - TEUVA
 L ++L ++
Teuva Mikkiläntie 38:15Seinäjoki Matkakeskus13:40
Hakalan. 8:15    Vapaudentie    n. 13:41
Riippin. 8:20Maitojalosten. 13:45
Äystön. 8:25Muuntoaseman. 13:48
Kainasto Onnelan. 8:30Tuomikylä thn. 13:51
Luomankykän. 8:33Aamukujan. 13:52
Kauhajoki lasn. 8:45Ilmajoki MHn. 14:00
Jalasjärvi thn. 8:51Kirkkon. 14:03
Lohiluoma thn. 8:58Koskenkorva S-market n. 14:08
Kurikka Magneetti  n. 9:06Panttilan. 14:13
Kurikka Tori9:15Kurikka Tori   14:25
Kurikan Magneettin. 9:07Mieton. 14:30
Tuiskulan. 9;20Harjan. 14:38
Koskenkorva th   n. 9:24Turja Kansanopiston. 14:42
Ilmajoki MH9:35Kauhajoki Kasino14:46
Aamukujan. 9:37Kauhajoki lasn. 14:50
Tuomikylä thn. 9:41Aronkylä teollisuusalue kt 67n. 14:55
Muuntoaseman. 9:44Kainasto Onnela Jurva thn. 15:00
Maitojalosten. 9:47Äystön. 15:07
Vapaudentie 36n. 9:54Riippin.15:10
Kauppakatu 20n. 9:56 Hakalan. 15:15
Seinäjoki Matkakeskus10:00Teuva Mikkiläntie 315:20

Merkkien selitykset:

L ++  = Lauantaisin kesä


Teuva - Seinäjoki - Teuva

TEUVA - SEINÄJOKISEINÄJOKI - TEUVA
 SS ++SS ++
Teuva Mikkiläntie 317:25Seinäjoki Matkakeskus19:35
Hakalan. 17:25    Vapaudentie    n. 19:37
Riippin. 17:30Maitojalosten. 19:40
Äystön. 17:35Muuntoaseman. 19:43
Kainasto Onnelan. 17:40Tuomikylä thn. 19:46
Luomankykän. 17:43Aamukujan. 19:50
Kauhajoki las17:50Ilmajoki MHn. 19:55
Turja Kansanopisto thn. 18:07Kirkkon. 19:57
Harjan. 18:10Koskenkorva S-market n. 20:03
Mieto  n. 18:18Panttilan. 20:06
Kurikka Tori18:30Kurikka Tori   20:10
Kurikan Magneettin. 18:32Mieton. 20:15
Tuiskulan. 18:35Harjan. 20:23
Koskenkorva th   n. 18:39Turja Kansanopiston. 20:27
Ilmajoki MH18:50Kauhajoki Kasinon. 20:31
Aamukujan. 18:52Kauhajoki las20:40
Tuomikylä thn. 18:56Aronkylä teollisuusalue kt 67n. 20:44
Muuntoaseman. 18:58Kainasto Onnela Jurva thn. 20:50
Maitojalosten. 19:01Äystön. 20:57
Vapaudentie 36n. 19:06Riippin. 21:00
Kauppakatu 20n. 19:08 Hakalan. 21:05
Seinäjoki Matkakeskus19:15Teuva Mikkiläntie 321:10

Merkkien selitykset:

SS ++  = Sunnuntaisin  kesä


Kauhajoki - Seinäjoki - Kauhajoki

KAUHAJOKI - SEINÄJOKISEINÄJOKI - KAUHAJOKI
 M-PM-P
M-PKauhajoki las7:15Seinäjoki Matkakeskus16:30
Kauhajoki Kasinon. 7:18 Valtionkatun. 16:31
Topeeka Luomankylä th.n. 7:20Stoolintien. 16:37
Jalasjärvi thn. 7:21Muuntoaseman. 16:38
Harjankylä thn. 7:25Tuomikylä thn. 16:41
Pitkämö thn. 7:30Aamukujan. 16:45
Kurikankylä n. 7:35Ilmajoki MH16:50
Kurikka Tori7:40Valtiontie n. 16:51
Kurikka ammattioppilaitosn. 7:41Koskenkorva th n. 16:56
Kurikan Magneetti  n. 7:42Tuiskulan. 17:00
Tuiskulan. 7:45Kurikan Magneetti   n. 17:03
Koskenkorva thn. 7:49Kurikka ammattioppilaitosn. 17:04
Valtiontie n. 7:54Kurikka Tori17:05
Ilmajoki MH 7:55Kurikankylän. 17:10
Aamukujan. 7:57Saukkotien. 17:14
Tuomikylä thn. 8:03Pitkämö th17:17
Ahonkylän. 8:05Harjankylä th n. 17:23
Muuntoaseman. 8:07Seinäjoentie Jalasjärvi thn. 17:29
Stoolintie n. 8:07Kauppatie n. 17:30
Vapaudentie / Suupohjantie risteysn. 8:12Topeeka Luomankylä thn.17:31
Valtionkatu 18n. 8:13 Kauhajoki Kasinon. 17:33
Seinäjoki Matkakeskus8:15Kauhajoki las17:35

Merkkien selitykset:

M-P = maanantaista - perjantaihin 3- 28.6.2019


JURVA - VAASA- JURVA

JURVA  - VAASAVAASA - JURVA
 M-PM-P
Jurva9:00Vaasa Matkakeskus 413:00
Paloasema Jurvan. 9:01Vaasanpuistikko                   n. 13:02
Koskimäkin. 9:02Koulukatu 51/52n. 13:03
Pyörnin. 9:06Keskussairaalan. 13:04
Niemenkylän. 9:10Kaarlenkenttän. 13:06
 Metsäkylän. 9:15Korkesmäkin. 13:07
Jyrynkylä thn. 9:21Lentokentäntien. 13:12
Vuodontien. 9:24Vikbyn teollisuusaluen. 13:14
Sarvijokin. 9:25Riimala vt 8 n. 13:19
Kolinan koulu n. 9:29Nikkari thn. 13:23
Hattulan. 9:34Långåminnen. 13:25
Långåminnen. 9:35Hattulan. 13:25
Nikkari thn. 9;35Kolinan koulun. 13:30
Riimala n. 9:40Sarvijokin. 13,35
Tölby thn. 9:3Vuodontie n. 13:36
Vikbyn teollisuusaluen. 9:47Jyrynkylä thn. 13:40
Lentokentäntie n. 9:49Metsäkylän. 13:45
Korkeamäkin. 9:55Niemenkylän. 13:50
Keskussairaalan. 9:57Pyörnin. 13:53
Koulukatu 51/52n. 9:57Koskimäki thn.13:56
Vaasanpuistikkon. 9:58 Paloasema Jurvan. 13:58
Vaasa Matkakeskus10:10 Jurva14:00

Merkkien selitykset:

M-P  = maanantai - perjantai


Kauhajoki - Seinäjoki

M-P++
Kauhajoki las6:15
Kauhajoki Kasinon. 6:18
Topeeka Luomankylä thn. 6:20
Turja Kansanopisto thn. 6:22
Harjan. 6:25
Mieton. 6:33
Kurikka Tori6:40
Tuulikellon. 6:43
Panttilan. 6:45
Koskenkorva S-marketn. 6:49
E-P:n opisto thn. 6:53
SeAMK Maatalousn. 6:55
Kirkkon. 6:56
Ilmajoki opiston. 6:58
Ilmajoki MH7:05
Arontie n. 7:06
Röyskölän. 7:07
Nikkola n. 7:09
Tuomikylä thn. 7:13
Ahonkylän. 7:15
Muuntoaseman. 7:17
Alakylä thn. 7:19
Maitojaloste n. 7:20
 Suupohjantie n. 7:21
Joupinkatu n. 7:23
Vapaudentie 36n. 7:26
Kauppakatu 20 n. 7:28
Seinäjoki Matkakeskus7:30
 Keskussairaala/ tarvittaessa paikkak. kauttan. 7:38

Merkkien selitykset:

M-P++ = maanantaista perjantaihin kesä

Kauhajoki - Seinäjoki

M-PS ++
Kauhajoki las14:45
Halpa-Hallin. 14:46
Kauhajoki Kasinon. 14:48
Topeeka Luomankylä thn. 14:50
Aronkylä Seinäjoentie pikan. 14:51
Jalasjärvi thn. 14:51
Äijönkylä thn. 14:53
Harjankylä thi14:55
Lohiluoma thn. 14:58
Pitkämö thn. 15:00
Lusankylän. 15:02
Kurikan kylän. 15:05
Kurikka Tori15:15
Kurikan ammattiopilaitosn. 15:16
Kurikan Magneettin. 15:17
Tuiskula n. 15:20
Koskenkorva thn. 15:24
Lahdenkylä n. 15:26
Ilmajoki MH15:35
Aamukuja n. 15:37
Tuomikylä thn. 15:41
Ahokylä n. 15:42
Muuntoasema  n. 15:44
 Alakylä thn. 15:46
Maitojalosten. 15:47
Joupinkatun. 15:50
Vapaudentie 36 n. 15:52
Kauppakatu 20n. 15:54
Seinäjoki Matkakeskus15:55

Merkkien selitykset:

M-P S++ = maanantaista perjantaihin ja sunnuntaisin kesä

Seinäjoki - Kauhajoki

M-PS ++
Seinäjoki Matkakeskus  18:30
Valtionkatun. 18:31
Vapaudentie / Suupohjantien rist.n. 18:32
Maitojalosten. 18:34
Alakylä thn. 18:35
Muuntoaseman. 18:38
Ahonkylän. 18:40
Tuomikylä thn. 18:41
Nikkolan. 18:45
Arontie n. 18:47
Ilmajoki MH18:50
Ilmajoki-opiston. 18:52
Kirkkon. 18:53
SeAMK Maatalousn. 18:55
Etelä-Pohjanmaan opisto18:55
Koskenkorva S-marketn. 18:58
Koskenkorva Shelln. 19;00
Panttila n. 19:03
 Tuulikellon. 19:05
Epon. 19:07
KurikkaTori19:10
Kaistila thn. 19:17
Mieto n. 19:15
Lohiluoman. 19:19
Harjan. 19:23 
Turja Kansan opistpn. 19:27 
Aronkylä Luomankylä th n. 19:30
Kauhajoki Kasino n. 19:31
Kauhajoki las19:40

Merkkien selitykset:

M-P++ = maanantaista perjantaihin
S++ = sunnuntaina kesä

Seinäjoki - Kauhajoki - Teuva

M-P++
Seinäjoki Matkakeskus12:15
Valtionkatun. 12:16
Maitojalosten. 12:20
Muuntoaseman. 12:23
Ahonkylän. 12:25
Nikkolan. 12:30
Arontien. 12:32
Ilmajoki MH12:40
Ilmajoki - opiston. 12:42
E-P:n opisto thn. 12:45
Koskenkorva S-marketn. 12:48
Panttilan. 12:53
Tuulikellon. 12:55
Kurikka Tori13:05
Jyllintaivaln. 13:08
Mieton. 13:10
Harjan. 13:18
Turja, Kansanopisto th n. 13:22
Topeeka, Luomankylä thn. 13:27
Kauhajoki las13:30
Kauhajoen Kasinon. 13:33
Luomankylän. 13:40
Onnela, Jurva th n. 13:44
Kainasto kt 67n. 13:45
Äystön. 13:50
Riippin. 13:53
Varanmäki n. 13:55
Hakalan. 13:58
Teuva Mikkiläntie 314:00

Merkkien selitykset:

M-P++ = maanantaista perjantaihin kesä

 Seinäjoki - Kauhajoki - Teuva

M-P ++
Seinäjoki Matkakeskus14:10
Valtionkatun. 14:11
Maitojalosten. 14:15
Muuntoaseman. 14:18
Ahonkylän. 14:20
Nikkolan. 14:24
Arontien. 14:27
Ilmajoki MH14:35
Valtiontien. 14:36
Koskenkorva thn. 14:41
Tuiskulan. 14:46
Kurikan Magneettin. 14:49
Kurikka ammattioppilaitosn. 14:50
Kurikka Tori15:00
Jyllintaivaln. 15:13
Mieton. 15:23
Harjan. 15:24
Turja. Kansanopisto th n. 15:27
Topeeka, Luomankylä th15:30
Kauhajoki las15:40
Kauhajoki Kasinon. 16:08
Luomankylän. 16:14
Onnela, Jurva th n. 16:19
Kainasto kt67n. 16:20
Äystön. 16:25
Riippin. 16:28
Varanmäki n. 16:30
Hakalan. 16:33
Teuva Mikkiläntie 316:40

Merkkien selitykset:

M-P ++ = maanantaista perjantaihin kesä

Seinäjoki - Kauhajoki -Teuva

M-PS ++
Seinäjoki Matkakeskus  21:30
Valtionkatun. 21:31
Maitojalosten. 21:35
Muuntoaseman. 21:38
Ahonkylän. 18:35
Nikkolan. 21:´44
Arontien. 21:47
Ilmajoki MH21:50
Ilmajoki-opiston. 21:52
E-P:n opiston. 21:55
Koskenkorva S-marketn. 21:58
Panttilan. 22:01
Tuulikellon. 22:03
Kurikka Torin. 22:05
Jyllintaivaln. 22:08
Mieton. 22:10
Harjan. 22:18
Turja Kansanopiston th n. 22:22
Topeeka Luomankylä thn. 22:25
Kauhajoki las22:30
Kantokylän. 22:35
Peiponmutkan.22:39
Kainasto Keskustie n. 22:40
Kainasto kt 67n. 22:40
Äystön. 22:45
Riippin. 22:48
Varanmäki n. 22:50
Hakalan. 22:53
Teuva Mikkiläntie 322:55

Merkkien selitykset:

M-P S = maanantaista perjantaihin ja sunnuntaisin