Aikataulut Urpolan Liikenne Ky

Seinäjoki - Vaasa - Seinäjoki

SEINÄJOKI - VAASA

 M-P++  M-P++       M-P++    
Seinäjoki Matkakeskus        5:15 6:15  14:00
Halkosaari n. 5:25 n. 6:23 n. 14:10
Ylistaro ras th n. 5:33 n. 6:33  n. 14:20
Ylistaro Mh 5:40  6:40 14:35 
Orisberg th n. 5:45  n. 6:47 n. 14:42 
Isokyrö Mh 5:55  6:56 15:00 
Tervajoki Mh I I 15:10
Tevajoki pika L n. 6:04 n. 7:04  I
Vähäkyrö kirkko  I 15:25 
Laihia as th n. 6:15   X  I
Laihia Mh      I 7:15   I
Helsingby n. 6:24   n. 7:24    I
Vaasa Matkakeskus 6:45  7:45 15:55
VAASA - SEINÄJOKI
  M-P + +    M-P++         M-P++
Vaasa Matkakeskus           7:05 9:30 16:05
Keskussairaala n. 7:10    I n. 16:10
Helsingby n. 7:22    I n. 16:22
Laihia Mh  7:35    I  16:40
Vanha- Vaasa n. 9:38 
Vähäkyrö 9:55
Tervajoentie pika I n. 7:40   I  n. 16:47
Tervajoki Mh  I n. 10:01 16:50
Isokyrö Mh 7:55 10:20 17:05
Ylistaro Mh  8:15 10:35  17:25
Kylänpää  n. 8:20    I  n.17:40 
Liipantönkkä n. 8:25     I
Kainasto   I  n. 10:41 n. 17:42 
Halkosaari  n. 8:45 n. 10:50 n. 17:53 
Seinäjoki Matkakeskus   9:00     11:05 17:55 

Merkkien selitykset:
M-P++ = maanantai - perjantai kesä
I  = ei käy paikkakunnalla

 

Seinäjoki - Ylistaro - Seinäjoki

SEINÄJOKI - YLISTARO YLISTARO - SEINÄJOKI
M-P++ M-P++
Seinäjoki Matkakeskus     3    11:15  Ylistaro Mh 12:20
Heikkilä  n. 11:17  Ylistaro ras th n. 12:24 
Halkosaari  n. 11:24 Kainasto n. 12:26
Kitinoja n. 11:40  Kiilunen  n. 12:28 
Hanhikoski  n. 11:47 Halkosaari  n. 12:35
Liipantönkkä n. 11:50  Heikkilä n. 12:40
Kylänpää     12:00 Kauppakatu  n. 12:47
Ylistaro Mh n. 12:05 Seinäjoki Matkakeskus      12:50

Merkkien selitykset:


M-P++= maanantai - perjantai kesä
 

JURVA - SEINÄJOKI - JURVA

JURVA  - SEINÄJOKI SEINÄJOKI - JURVA
 M-P++ M-P++
Jurva 8:55 Seinäjoki Matkakeskus 4 13:30
Paloasema Jurva n. 8:56 Ruukintie                             n. 13:30
Koskimäki n. 8:58 Marttilan koulu n. 13:02
Tainuskylä n. 9:04 Seinäjoen Kauppaoppilaitos  n. 13:33
Tainuskylä th n. 9:13 Törnävä    n. 13:35
 Huissi Yrjänäinen n. 9:20 Simuns th n. 13:36
Kauppilantie n. 9:26  Soukkajoki th n. 13:36
Kirkko n. 9:29  Isosaari n. 13:39
Ilmajoki - opisto n. 9:30  Renko  n. 13:41
Ilmajoki Mh   9:40  Kiviniementie n. 13:44
Aamukuja n. 9:41 Pojanluoma Neiron koulu        n. 13:50
Riistavalli th n. 9:43  Huhtamaa n. 13:52
Huhtamaa n. 9;48 Riistavalli th n. 13:57
Pojanluoma Neiron koulu    n. 9:50 Aamukuja n. 13,58
Kiviniementie n. 9:52 Ilmajoki Mh 14:05
Renko n. 9:55 Ilmajoki-opisto n. 14:10
Simuna th n. 10:00 Kauppila n. 14:12
Törnävä n. 10:01 Huissi Yrjänäinen n. 14:15
Seinäjoen Kauppaoppilaitos   n. 10:04 Tainuskylä th n. 14:25
Marttilan koulu n. 10:06 Tainuskylä n.14:35
Kauppakatu n. 10:09  Paloasema Jurva n. 14:44
Seinäjoki Matkakeskus 10:15  Jurva 14:45

Merkkien selitykset:

M-P++  = maanantai - perjantai kesä

Huom!

Jos juna on myöhässä, varmista jatkoyhteys! Soita numeroon 06 2669102. Auto voi odottaa 10 min!

Kauhajoki - Seinäjoki - Kauhajoki

KAUHAJOKI - SEINÄJOKI  SEINÄJOKI - KAUHAJOKI  
M-PY+ M-PY+
Kauhajoki MH 7:15 Seinäjoki Matkakeskus 1 16:30
Tiililäntie n. 7:17 Valtionkatu n. 16:31
Topeeka /Luomankylä th n. 7:20 Muuntoasema n. 16:38
Jalasjärvi th n. 7:21 Neiro Suupohjantie n. 16:39
Harjankylä th n. 7:25 Ahonkylä n. 16:40
Lohiluoma th  n. 7:28 Tuomikylä th n. 16:41 
Säntti n. 7:31 Ilmajoki MH  16:50 
Lusankylä n. 7:32 Kokonkuja  n. 16:51 
Kurikankylä n. 7:35  Peuralankylä kt 67 16:53 
Kurikka tori 7:40 Koskenkorva th  n. 16:46 
Kurikan am.opp.lait. n. 7:41 Piirtola   n. 16:57
Huovintien risteys n. 7:42 Tuiskula  n. 17:00 
Tuiskula n. 7:45  Huovintien risteys n. 17:01 
Piirtola n. 7:48 Kurikan am. opp.lait.  n. 17:02 
Koskenkorva th n. 7:49 Kurikka tori 

17:05

Peuralankylä kt 67 n. 7:52 Kurikkala  n. 17:10
Kokonkuja n. 7:54 Lusankylä n. 17:15 
Ilmajoki MH 7:55 Säntti  n. 17:16 
Tuomikylä th n. 8:03 Lohiluoma th   n. 17:20
Ahonkylä n. 8:05 Harjankylä th  n. 17:23 
Neiro Suupohjantie n. 8:06 Jalasjärvi th  n. 17:29 
Muuntoasema n. 8:07  Topeeka/ Luomankylä th  n. 17:31
Valtionkatu n. 8:13 Tiililäntie   n. 17:33 
Seinäjoki Matkakeskus 8:15 Kauhajoki MH  17:35 

Merkkien selitykset:

M-PY+   =  Kesäkuu 4 - 29.6.

Seinäjoki - Kauhajoki - Teuva

M-PS
Seinäjoki Matkakeskus   21:30
Valtionkatu n. 21:31
Maitojaloste n. 21:35
Muuntoasema n. 21:38
Ahonkylä n. 21:40
Tuomikylä th n. 21:41
Nikkola n. 21:44
Ilmajoki MH 21:50
Ilmajoki-opisto n. 21:52
SeAMK Maatalous n. 21:55
E-P:n opisto th n. 21:55
Koskenkorva S-Market n. 21:58
Panttila n. 22:01
Tuulikello n. 22:03
Kurikka tori 22:05
Mieto  n. 22:10 
Lohiluoma  n. 22:14 
Harja   n. 22:18
Turja Kansanopiston th  n. 22:22 
Aro Luomankylä th  n. 22:25 
Kauhajoki MH  22:30 
Kantokylä  n. 22:35 
Kainaston keskustie   n. 22:40
 Kainasto kt 67 n. 22:40 
Äystö  n. 22:45 
Riippi  n. 22:48 
Varamäki   n. 22:50
Hakala  n. 22:53 
 Teuva MH Tamsi 22:55 

Merkkien selitykset:

M-P = maanantaista perjantaihin
S = sunnuntaisin

HUOM!

Auto voi odottaa myöhässä olevaa junaa n. 10 min. Soita numeroon 06 2669102.